fbpx
Wkrótce Literackie Pikniki na Trawie 2024 z Promykiem Gniezno!
Prezeska Halina Dyc i Dyrektor Dariusz Pilak
Prezeska Halina Dyc i Dyrektor Dariusz Pilak

Stowarzyszenie Centrum Rehabilitacyjno-Kulturalne Promyk Gniezno wraz z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Gnieźnie i Publiczną Biblioteką Pedagogiczną w Poznaniu Filia w Gnieźnie zapraszają na Międzypokoleniowy Projekt Edukacyjno-Animacyjny pn. Literackie Pikniki na Trawie, który odbywać się będzie w okresie od 15 maja do 30 września 2024 roku!

Prezeska Stowarzyszenia Promyk Halina Dyc poinformowała, że w ramach Międzypokoleniowego Projektu Edukacyjno-Animacyjnego pn. Literackie Pikniki na Trawie będzie siedem takich Pikników, a pierwszy z nich odbędzie się już w przyszły piątek, 24 maja, o godz. 10:00 na Zielonym Zapleczu w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie!

Prezeska Halina Dyc wyjaśniła, że piknikiadresowane m.in. do uczniów klas I-IV Szkół Podstawowych i odbywać się będą w przestrzeni parkowo-rekreacyjnej miasta i na placach zabaw!

Ważną rolę w tym projekcie będą odgrywać seniorzy (członkowie Stowarzyszenia Promyk), którzy będą współuczestniczyć w przygotowaniu pikników!

Dyrektor MOKu Dariusz Pilak przekazał, że Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie od lat patronuje projektom realizowanym przez Stowarzyszenie Promyk, których celem jest promowanie czytelnictwa na płaszczyźnie międzypokoleniowej, głównie wśród ich najmłodszych odbiorców!

Dla seniorów, członków Stowarzyszenia Promyk, będzie to okazja nie tylko do odczytania na nowo utworów, które znają z czasów swojej młodości, ale również okazja do poznania współczesnych twórców literatury dziecięcej!

Literackie Pikniki na Trawie to Międzypokoleniowy Projekt Edukacyjno-Animacyjny, którego głównym celem jest promowanie czytelnictwa na płaszczyźnie międzypokoleniowej!

Projekt otrzymał dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego!

Harmonogram
Literackich Pikników

na Trawie

Piątek, 24 maja
godz. 10:00
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie

Środa, 29 maja
godz. 10:00
Park Trzech Kultur w Gnieźnie

Środa, 5 czerwca
godz. 10:00
Winiary

Piątek, 7 czerwca
godz. 10:00
Jezioro Jelonek

Wtorek, 11 czerwca
godz. 10:00
Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie

Środa, 19 czerwca
godz. 10:00
ul. 3 Maja

Poniedziałek, 16 września
godz. 10:00
Powidz