fbpx
Wkrótce 12. Festiwal Wyobraźni w Gnieźnie!
Konferencja prasowa w eSTeDe Gniezno zapowiadająca 12. Festiwal Wyobraźni
Konferencja prasowa w eSTeDe Gniezno zapowiadająca 12. Festiwal Wyobraźni

Centrum Kultury Scena to Dziwna w Gnieźnie zaprasza wszystkich na 12. Festiwal Wyobraźni, który odbędzie się w dniach 23-26 maja! Wstęp bezpłatny! W czwartek, 16 maja, w eSTeDe Gniezno odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca tegoroczną edycję Gnieźnieńskiego Festiwalu Wyobraźni i Korowodu Wyobraźni, w której udział wzięli m.in. starosta Tomasz Budasz, dyrektorka Lidia Łączny i partnerzy wydarzenia!

12. Festiwal Wyobraźni rozpocznie się w czwartek, 23 maja, o godz. 18:00 w Galerii eSTeDe spotkaniem z twórczością Salvadora Dalego, jednego z najwybitniejszych surrealistów!

Odbędzie się wernisaż Życie jest snem”, nawiązujący do dzieła Pedra Calderóna de la Barca o tym samym tytule. W ramach wystawy będzie można poznać ryciny (w czerni i bieli oraz sepii), które zdobią jedno z wydań dramatu!

Drugi dzień Festiwalu Wyobraźni rozpocznie się w piątek, 24 maja, o godz. 19:00 Korowodem Wyobraźni, który wyruszy z Rynku i przemaszeruje do eSTeDe, gdzie odbędzie się wieczorny piknik!

Do udziału w Festiwalu Wyobraźni i w barwnym Korowodzie wszystkich zaprasza starosta Tomasz Budasz i dyrektorka Lidia Łączny!

Piknikowa zabawa będzie trwać aż do zmierzchu. O godz. 21:30 mrok rozświetli wyjątkowy pokaz laserów, który przygotują profesjonaliści z Visual Sensation Laser Shows & Technologies!

Świetlne projekcje w przestrzeni amfiteatru wprowadzą wszystkich w kosmiczny klimat, który rozwinie Maciej Braciszewski. Związany z eSTeDe muzyk zagra koncert pt. „Galaktyka światła” z premierową muzyką, stworzoną specjalnie na potrzeby tegorocznego festiwalu!

Trzeci dzień Festiwalu Wyobraźni w sobotę, 25 maja, od godz. 14:00 skierowany jest do dzieci i upłynie jako „Dzień Dziecka z kulturą malowany”!

Zabawa rozpocznie się już od godz. 14:00 spektaklem „Szewczyk Dratewka”, który odegrają aktorzy Teatru Herbi!

Od godz. 15:00 do 17:00 pojawią się kolejne atrakcje: dmuchane zamki, fotobudka, tatuaże i malowanie buziek! Nie zabraknie przestrzeni na warsztaty tańca, języków obcych czy Kostki Rubika!

Na festynie mieszkańcy znajdą także kącik bajarza i tradycyjne jam session! W amfiteatrze tym razem pojawią się muzyczne sekcje: scena wokalna i uczestnicy warsztatów ukulele!

Trochę starszych fanów teatru organizatorzy zapraszają o godz. 17:00 do sali widowiskowej na spektakl „Blubry na fyrtlu”! Premierową sztukę wykona działający w CK eSTeDe Teatr Michalinki!

Kierownikiem artystycznym grupy jest gnieźnieński aktor Michał Frydrych, dla którego sztuka będzie pożegnaniem z wieloletnią przygodą na deskach teatru!

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne zaproszenia (do odbioru w sekretariacie CK eSTeDe).

Ostatni dzień wydarzenia, 26 maja, z okazji Dnia Matki poświęcony będzie Mamom!

Od godz. 14:00 rozpoczną się zajęcia relaksacyjno-oddechowe z Moniką Bartkowiak. Aleksandra Wiecka (Naturalna Świeca) zaprosi na warsztaty z aromaterapii, Sypa Szyje zaproponuje oryginalne broszki, a Medyk masaże dla mam!

Przy kolejnych stoiskach odbędą się warsztaty tworzenia upominków dla mam oraz zajęcia dla rodziców z dziećmi!

Festiwal Wyobraźni zakończy się „Koncertem dla mam” o godz. 17:00 w Amfiteatrze, a na scenie zaprezentuje się Maciej Miecznikowski Kwartet!

Charyzmatycznego wokalistę możemy kojarzyć przede wszystkim z występów w grupie Leszcze oraz z telewizji!

Podczas niedzielnego koncertu będą towarzyszyć mu profesjonalni muzycy: basista Piotr Lemańczyk, gitarzysta Krzysztof Paul oraz perkusista Grzegorz Aleksander Sycz Junior.

Na wydarzenie obowiązują bezpłatne zaproszenia (do odbioru w sekretariacie CK eSTeDe)!

Działania dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury!