fbpx
Nagrody Towarzystwa Miłośników Gniezna za 2023 rok!
Od lewej: wiceprezes Dariusz Michałowski i prezes Jan Socha
Od lewej: wiceprezes Dariusz Michałowski i prezes Jan Socha

We wtorek, 16 kwietnia, na konferencji prasowej w siedzibie Towarzystwa Miłośników Gniezna prezes Jan Socha wraz z wiceprezesem Dariuszem Michałowskim poinformowali komu i w jakich kategoriach Kapituła przyznała nagrody za 2023 rok! Uroczysta Gala Gnieźnianin Roku 2023 odbędzie się już w ten piątek, 19 kwietnia, o godz. 18:00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie!

Prezes Towarzystwa Miłośników Gniezna Jan Socha przekazał, że nagrody zostały przyznane przez Kapitułę w 5 kategoriach:

Gnieźnianin Roku 2023

Przedsiębiorca Manager Roku 2023

Nagroda Specjalna Roku 2023

Najlepsza Publikacja Roku 2023

Publikacja Fotograficzna Roku 2023

Gnieźnianinem Roku 2023 został Dariusz Pilak, o którym prezes Jan Socha powiedział, że mimo stosunkowo młodego wieku piastował on już wiele funkcji!

Od 2010 roku jest radnym Powiatu Gnieźnieńskiego. Był wicestarostą i starostą. Każde ze stanowisk pełnił przez 1 kadencję. Przez ostanie dwie kadencje był przewodniczącym Rady Powiatu Gnieźnieńskiego. Pod jego kierownictwem została dokonana rewitalizacja Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie! Mimo trudnego okresu przebudowy, Ośrodek (obiekt podlega konserwatorowi zabytków) ten pracował przez 7 dni w tygodniu służąc najmłodszej i najstarszej części społeczeństwa!

Przedsiębiorcą Managerem Roku 2023 został Józef Wojciechowski, który jest właścicielem Zakładu Budowy i Konserwacji Urządzeń Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego!

Prezes Jan Socha poinformował, że laureat nagrody od 1996 roku na terenie Gniezna i Województwa Wielkopolskiego zbudował około 150 sygnalizacji świetlnych i obecnie utrzymuje 210 takich obiektów! W 2023 roku w Cielimowie powstała nowa siedziba firmy składająca się z zaplecza socjalno-biurowego i magazynowo-warsztatowego o powierzchni 360 metrów kwadratowych. Jak dodaje prezes Socha, firma zatrudnia doskonałych fachowców, których cechuje sumienność i profesjonalizm! Taką ma też opinię wśród zleceniodawców z nią współpracujących!

Nagrodę Specjalną Roku 2023 otrzymał Zespół FAN ART za, jak zaznaczył prezes Jan Socha, długoletnie krzewienie kultury muzycznej i promowanie Gniezna w kraju i zagranicą!

Zespół powstał w latach 60-tych i koncertuje do dnia dzisiejszego! Odniósł wiele sukcesów na różnego rodzaju konkursach i przeglądach zespołów w kraju i zagranicą! Występowali w Świnoujściu, Niemczech, Austrii, Szwajcarii i na Majorce!

Nagrodę za najlepszą Publikację Roku 2023 otrzymuje albumGniezno i okolice. Unikatowe rysunki Tadeusza Panowicza”.

Jak podkreślił prezes Jan Socha, jest to nie tylko wartościowy zbiór wiedzy o obiektach i budowlach Gniezna i okolic, ale również ogromna praca artystyczna!

Nagrodę za Publikację Fotograficzną Roku 2023 otrzymuje album pod nazwąChlasta. Przemiany 1960-1989”, którego wydawcą jest Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie!

Prezes Jan Socha stwierdził, że jest to zbiór cennych dokumentów naszej historii z tamtych lat, ukazujących życie mieszkańców, pracę w zakładach przemysłowych, przyrodę, sceny uliczne i różne zdarzenia!