fbpx
XI Niepodległościowy Piłkarski Turniej Dzieci – Gniezno 2023  
Zwyciężyła drużyna Canarinhos Skórzewo
Zwyciężyła drużyna Canarinhos Skórzewo

W dniu Narodowego Święta Niepodległości Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” przy współudziale Urzędu Miejskiego w Gnieźnie i Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zorganizowało w Hali im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie XI Niepodległościowy Piłkarski Turniej Dzieci pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna.

W turnieju udział wzięło 10 drużyn ze Skórzewa, Pobiedzisk, Trzemeszna, Żydowa i Gniezna. Z zaproszenia organizatorów skorzystały następujące zespoły: Huragan Pobiedziska, Canarinhos Skórzewo, LPFA Gniezno I i II, MKS Trzemeszno, Fara Pelikan Żydowo, Mieszko Gniezno, PS Gniezno, Dziecięca Akademia Piłkarska „Chrobry-Gniezno” I i II.

Zespoły rywalizowały ze sobą w dwóch grupach A i B systemem „każdy z każdym”.

Finałowe trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary Prezydenta Miasta Gniezna, a pozostałe zostały ufundowane przez organizatora.                                                                                                                          

W klasyfikacji końcowej na poszczególnych miejscach uplasowały się następujące drużyny:

I miejsce – Canarinhos Skórzewo

II miejsce – Huragan Pobiedziska

III miejsce – Fara Pelikan Żydowo

IV miejsce – MKS Trzemeszno

V miejsce – LPFA Gniezno I

VI miejsce – Mieszko Gniezno

VII miejsce – DAP „Chrobry-Gniezno” II

VIII miejsce – DAP „Chrobry-Gniezno” I

IX Miejsce – PS Gniezno

X miejsce – LPFA Gniezno II                                  

Prowadzona była także klasyfikacja indywidualna w której „najlepszym zawodnikiemturnieju został Antoni Porzowski z Huragan Pobiedziska, „najlepszym bramkarzem” okazał się Stanisław Prusiński  z Canarinhos Skórzewo, a „królem strzelcówPaweł Musiałowski z Fara Pelikan Żydowo.

Zwycięzcy klasyfikacji indywidualnych otrzymali upominki rzeczowe. Wszystkie drużyny oraz zawodnicy i zawodniczki otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy. Wręczenia nagród dokonali prezydent Tomasz Budasz, prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry-Gniezno” Stanisław Dolaciński i wiceprezes Stowarzyszenia „Chrobry-Gniezno” Dariusz Śmiałowski.

Bezpośrednim organizatorem imprezy była Dziecięca Akademia PiłkarskaChrobry-Gniezno” prowadzona przez wiceprezesa stowarzyszenia i trenera głównego Dariusza Śmiałowskiego, któremu za profesjonalną organizację imprezy wspólnie z zespołem organizacyjnym i gronem rodziców  należą się ogromne podziękowania.

Turniej piłkarski dzieci na sportowo wpisał się jako cykliczna impreza organizowana przez 11 lat z okazji Święta Odzyskania Niepodległości na terenie miasta Gniezna.