fbpx
Jubileusz 10-lecia Fundacji Aktywne Trzemeszno!
Źródło: Fundacja Aktywne Trzemeszno
Źródło: Fundacja Aktywne Trzemeszno

W sobotę, 13 stycznia, w Ośrodku Wypoczynkowym Jutrzenka w Gołąbkach Fundacja Aktywne Trzemeszno świętowała jubileusz 10-lecia działalności!

Dekadę temu Fundacja Aktywne Trzemeszno rozpoczęła swoją działalność. Na przestrzeni 10 lat działo się dużo i to na wielu płaszczyznach. Jednym z głównych celów fundacji jest promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Wydarzeń, które Fundacja zrealizowała przez 10 lat jest prawie setka, nie licząc tych, w których byli współorganizatorami. Ze swoimi działaniami dotarli do ponad kilku tysięcy osób.

Pierwszym projektem zrealizowanym w Trzemesznie były zimowe półkolonie na sportowo. Działalność FAT skupia się także m.in. na organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży, przez 4 lata prowadzili dla nich i rodziców zajęcia z badmintona, organizowali zawody biegowe, wspólnie z J.W. Grom i J.W. Agat w ramach Poligonu Małego Komandosa zmagania terenowe.

Do dzieci i rodziców adresowane były warsztaty z profilaktyki społecznej „Magia słów”. Starsze dzieci i młodzież uczestniczyły w warsztatach historycznych w Trzemesznie, w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku czy akcjach wolontariackich w całej Polsce. Dbają o promocję swojego miasta i regionu.

Największym wydarzeniem sportowym, które realizują od 2 lat, jest Festiwal Słońca. To jedyna impreza w regionie, która łączy aktywności sportowe typu bieganie, nordic walking, kolarstwo z aktywnym wypoczynkiem, kinem plenerowym, koncertem, wykładami i spotkaniami z mistrzami sportu.

Najtrudniejszym do zorganizowania wydarzeniem był „Zjazd Mistrzów” w Lublińcu.

Najpopularniejszą, masową akcją historyczną była pierwsza akcjaMamy Niepodległą”, którą wraz z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku zapoczątkowali w Trzemesznie.

Dumni są ze współpracy z organizacjami zajmującymi się sprawami osób niedowidzących i niewidzących.

Najdłużej realizowali projektGrand Prix Trzemeszna w biegach”, który po 7 latach zamienili na wspólne treningi zimowe.

Najbardziej kolorowy projekt to oczywiście „Pasja biegania”, czyli polska biegowa kronika fotograficzna. Najnowszy projekt to organizacja biegu w nowej formule, czyli I Godzinny Bieg Parami w Mogilnie.

Lista działań jest długa i nie sposób wymienić je wszystkie. Ich realizacja jest możliwa dzięki dobrej organizacji pracy członków i sympatyków FAT, jak i współpracy z samorządami, służbami, jednostkami organizacyjnymi, organizacjami pozarządowymi i przedsiębiorcami.

Nasza działalność nie byłaby możliwa bez Waszego wsparcia. Bardzo dziękujemy Wam za to, że jesteście z nami

– dziękuje Fundacja Aktywne Trzemeszno

Pomysłodawcą, założycielem i prezesem Fundacji Aktywne Trzemeszno jest Wasyl Grabowski, entuzjasta sportu zakochany w lekkoatletyce. Niezastąpiony człowiek orkiestra, na co dzień kreuje, wymyśla i wdraża w życie najdziwniejsze pomysły sportowe. Jak On to wszystko ogarnia, nie wie nikt!

Największym sukcesem FAT jest stworzenie cudownej FAT-owskiej rodziny. Największą wartością fundacjiludzie, którzy bezinteresownie poświęcają się dla innych. To pasjonaci i wolontariusze, bez których nie udałoby się nic zrobić.

Członkowie FAT udzielają się także poza fundacją niosąc pomoc potrzebującym. Na co dzień wszyscy uprawiają sporty, większość z nich biega i regularnie startuje w zawodach zajmując wysokie miejsca. Na co dzień znajdziecie ich w mediach społecznościowych. Mają zapał, mnóstwo pomysłów i są otwarci na każdego!

Jubileusz 10-lecia swojej działalności świętowali tak, jak najbardziej lubią, czyli na sportowo z przyjaciółmi, sympatykami i członkami FAT w miejscu dla nich szczególnym, w Ośrodku Wypoczynkowym Jutrzenka w Gołąbkach!