fbpx
Zarządy Osiedli mają dostać po 100 zł więcej w przyszłym roku
Spotkanie radnych z przedstawicielami Zarządów Osiedli
Spotkanie radnych z przedstawicielami Zarządów Osiedli

Radni miejscy z Komisji Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Publicznego spotkali się dzisiaj w Ratuszu z przedstawicielami Zarządów Osiedli Miasta Gniezna.

Przedstawiciele dziesięciu Zarządów Osiedli mieli okazję przekazać radnym informacje dotyczące działalności w tym roku i zwrócić uwagę na problemy z jakimi borykają się na poszczególnych Osiedlach.

Najpierw przedstawiciele Osiedli po kolei poinformowali radnych i przedstawicieli władz Miasta Gniezna o swoich sukcesach i bolączkach.

Jak się okazało największym problememniewystarczające środki finansowe na działalność. Każdy Zarząd Osiedla otrzymuje z budżetu miasta rocznie kwotę w wysokości 2500 zł. Ta wysokość pomimo inflacji już od kilku lat się nie zmienia.

Przedstawiciele Zarządów Osiedli poprosili zastępcę prezydenta Michała Powałowskiego o zwiększenie tej sumy do 3000 zł.

Ale usłyszeli od zastępcy prezydenta, że miasto także boryka się z problemami finansowymi w związku z dużo mniejszymi wpływami z podatków i nie ma możliwości zwiększenia tej puli.

Dowiedzieli się natomiast od zastępcy prezydenta, że w budżecie miasta na przyszły rok na działalność Zarządów Osiedli została zapisana kwota 2600 zł.

Ta wiadomość została przyjęta przez osoby zaangażowane w pracę w Zarządach Osiedli z wielkim rozczarowaniem.

Radny Tomasz Dzionek, a zarazem przewodniczący Zarządu Osiedla Skiereszewo zapewnił wszystkich, że jak będzie omawiany na obradach sesji projekt budżetu na następny rok to złoży wniosek o zwiększenie tej kwoty dla Zarządów Osiedli do 3000 zł.

W trakcie spotkania przedstawiciele Zarządów Osiedli: Stare Miasto, Tysiąclecie, Winiary, Arkuszewo, Kawiary-Osiniec, Grunwaldzkie, Pustachowa-Kokoszki, Dalki, Skiereszewo i Konikowo podzielili się z radnymi swoimi problemami głównie dotyczącymi m.in. infrastruktury drogowej, braku siedzib czy przejazdem samochodów ciężarowych, które są uciążliwe dla mieszkańców w niektórych Osiedlach.

Zwrócili także uwagę na to, że mieszkańcy nie odwiedzają ich podczas dyżurów, które pełnią w swoich Osiedlach. Okazuje się, że mieszkańcy, albo wcale, albo bardzo rzadko korzystają z tej formy kontaktu z przedstawicielami Zarządów Osiedli.

Za zaangażowanie i pracę społeczną przedstawicielom Zarządów Osiedlowych podziękował zastępca prezydenta Michał Powałowski.