fbpx
Schronisko dla Zwierząt apeluje o pomoc!
Źródło: Fundacja Przyjaciele Zwierząt w Gnieźnie
Źródło: Fundacja Przyjaciele Zwierząt w Gnieźnie

Parwowiroza, straszny wirus powodujący spustoszenie w psich organizmach, zaatakowała Schronisko dla Zwierząt w Gnieźnie.

Jak informują na Facebooku pracownicy Schroniska wirus może zaatakować nawet zaszczepionych podopiecznych, gdyż nie wiadomo czy na 100 procent zdążyły się wytworzyć przeciwciała.

Dodają, że choroba objawia się krwawymi biegunkami, które powodują odwodnienie, wymiotami i gorączką. Chorobę ciężko opanować, a ciągła dezynfekcja i ozonowanie terenu oddziaływania wirusa ma na celu zahamować jego namnażanie.

Problem jest ogromny, bo trudno w tak dużym zagęszczeniu jakie panuje w Schronisku odseparować zdrowe zwięrzęta od chorych.

Zwierzętom podawane są duże ilości kroplówek i surowicy przeciw parwowirozie, która ma pomóc walczyć osłabionym organizmom. Na to wszystko potrzeba dużych nakładów finansowych.

Dlatego też ruszyła zbiórka pieniędzy na pomoc w leczeniu chorych zwierząt, a pracownicy proszą o jej wsparcie każdą złotówką.

Zbiórka trwa do 18 listopada do godz. 6.42.

Kliknij i wspomóż zbiórkę Fundacji Przyjaciele Zwierząt w Gnieźnie na RatujemyZwierzaki.pl

Za okazaną pomoc Schronisko i Fundacja wszystkim z góry dziękują!

UWAGA!

Ze względu na wybuch parwowirozy Schronisko ogranicza wizyty interesantów, w tym spacery i darczyńców.

Kierownictwo Schroniska informuje, że nie będą przyjmować nikogo z zewnątrz przez najbliższy tydzień aż do 19 listopada i prosi o wyrozumiałość w związku z walką o zdrowie i życie podopiecznych.