fbpx
Źródło: KPP w Gnieźnie
Źródło: KPP w Gnieźnie

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował 3 miesięczny areszt wobec 22-letniego sprawcy rozboju. Wobec jego 16-letniego kompana toczy się odrębne postępowanie przed Sądem Rodzinnym.

Mundurowi ustalili, że do przestępstwa doszło 9 września w nocy w Trzemesznie. Dwóch sprawców zaatakowało nastolatka przy ul. Tumskiej i grożąc nożem zabrali mu telefon komórkowy o wartości prawie 1 200 zł.

Na podstawie zebranych informacji ustalili dokładny przebieg zdarzenia i rozpoczęli poszukiwania sprawców, a na efekty nie trzeba było długo czekać.

Miejscowi funkcjonariusze odzyskali skradziony telefon i ustalili sprawców, którymi okazali się 16-latek i 22-latek. Oboje to mieszkańcy Trzemeszna. Starszy z nich został zatrzymany, po czym usłyszał od prokuratora zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Wobec młodszego toczy się odrębne postępowanie przed Sądem Rodzinnym.

W środę, 13 września Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 22-letniego napastnika tymczasowy trzymiesięczny areszt. Grozi mu kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

Sprawcy byli wcześniej notowani przez policję.