fbpx
Za tydzień w piątek zagra Duet Jazzowy Hołownia/Pańta
Na koncert zaprasza Krzysztof Gronikowski z Agencji Artystycznej JazzGra
Na koncert zaprasza Krzysztof Gronikowski z Agencji Artystycznej JazzGra

Organizatorzy zapraszają na nastrojowy koncert z przebojami polskiej piosenki pt. „100 Lat Polskiej Piosenki”, który odbędzie się w piątek, 20 października 2023 roku o godz. 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury przy ul. Łubieńskiego 11 w Gnieźnie.

Wydarzenie to będzie piękną podróżą w klimaty, które tworzyli tacy artyści jak: Marian Hemar, Wojciech Młynarski, Włodzimierz Korcz, Jeremi Przybora, Jerzy Wasowski czy Włodzimierz Nahorny. Usłyszymy znane i podziwiane utwory w arcyciekawej, jazzowej aranżacji i interpretacji np. „Przedostatni walc”, „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Przed nocą i mgłą” (07 zgłoś się).

Duet Jazzowy stanowią dwaj wybitni muzycy.

Bogdan Hołownia – kultowy pianista, laureat Fryderyka w kategorii „Jazzowy Album Roku” (2001) oraz Grand Prix Jazz Melomani. Ma na koncie współpracę z czołówką polskiej sceny jazzowej m.in. Ewą Bem, Lorą Szafran, Pawłem Pańtą, Kazimierzem Jonkiszem, Januszem Kozłowskim czy Januszem Muniakiem.           

Paweł Pańta – niezwykle ceniony kontrabasista i gitarzysta basowy, zdobył wiele nagród i wyróżnień m.in. GRAMMY AWARDS 2014 – za album „Night in Calisia”. Powyższy laur artysta otrzymał działając z uznanym zespołem Włodek Pawlik Trio. Współpracuje z gwiazdami zarówno z kręgu jazzu, muzyki klasycznej oraz rozrywkowej, takimi jak: Ewa Uryga, Cezary Konrad, Piotr Paleczny, Konstanty Andrzej Kulka, Konstantin Kostov, Janusz Szrom.

Bilety na koncert – nabyć można w sklepie ALSEN, ul. Wyszyńskiego 13 w Gnieźnie lub przed wydarzeniem, w cenie: 40 zł, a ulgowe 30 zł (studenci, młodzież szkolna).

Organizatorzy: Agencja Artystyczna JazzGra i Jazz Club Amok.