fbpx
Źródło: KPP w Gnieźnie
Źródło: KPP w Gnieźnie

Nie ma pobłażania dla tych, którzy zaśmiecają nasze okolice. 32-letni mieszkaniec Gniezna został ukarany kwotą 1 500 zł.

Przypomnijmy, 4 sierpnia tego roku do Komisariatu Policji w Czerniejewie osobiście zgłosił się świadek, który chciał zgłosić miejsce zaśmiecenia odpadami. 

Miejsce to znajdowało się przy drodze pomiędzy miejscowościami Goranin a Nidom. 

Według relacji zgłaszającego kierujący ciężarowym busem wjechał na pas drogi polnej, gdzie z otwartej klapy kierowca, a jednocześnie sprawca wyładował około 30 zużytych opon. Świadek zapisał numery rejestracyjne auta, które przekazał policji. 

Sprawą zajęła się policjantka z Czerniejewa, która ustaliła właściciela samochodu, który jednocześnie był sprawcą zaśmiecania. Mężczyzna, 32-letni mieszkaniec Gniezna podczas przesłuchania przyznał się do tego czynu i tego samego dnia posprzątał opony. Pomimo tego funkcjonariuszka skierowała sprawę do Sądu o ukaranie.

Dzisiaj tj. 13 października policjanci z Czerniejewa otrzymali wyrok nakazowy, w którym sąd uznał winnego zarzuconego mu czynu i wymierzył mu karę w kwocie 1 500 zł oraz opłatę na rzecz skarbu państwa oraz obciążył kosztami postępowania sądowego.

Policja apeluje do mieszkańców, aby widząc takie sytuacje zgłaszali je na Policję. Dbanie o czystość naszego środowiska jest naszą wspólną sprawą.