fbpx
Przystanki komunikacyjne z nowymi nazwami
Przystanki komunikacyjne z nowymi nazwami

Zmiana nazw przystanków autobusowych Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Gnieźnie ma na celu ułatwienie korzystania z komunikacji miejskiej zarówno mieszkańcom jak i turystom.

Od jakiegoś czasu zauważamy, że przystanki autobusowe zmieniają swoje nazwy. Wcześniej oznaczone były nazwami ulic miasta, na których się znajdowały. Jednak obecnie ich nazwy dostosowywane są do charakterystycznych instytucji lub obiektów, które znajdują się w ich pobliżu. I tak przystanki zmieniły nazwy m.in. na Ogródek Jordanowski, Muzeum, Prokuratura, Urząd Skarbowy, Katedra, Cmentarz, Orlik Wierzbiczany, Park Trzech Kultur, Park Miejski, C.K. „ESTEDE”, Teatr, Spółdzielnia, Basen, Dworzec PKP czy Szkoła Podstawowa nr 12.

Na ostatnich obradach sesji w środę, 13 września Joanna Śmigielska, zastępca prezydenta przedstawiła radnym uchwałę zmieniającą uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych i dworców na terenie Miasta Gniezna. Jak podkreśliła uchwała spowodowana jest zmianą statusu przystanków w Gnieźnie przy ul. Konikowo (Gniezno Konikowo 01) i przy ul. Reymonta (Gniezno Reymonta 07) z tymczasowego na stały. Dodała także, że nastąpi zmiana nazwy przystanków przy ul. Wrzesińskiej przy PWSZ na Akademia Nauk Stosowanych(z centrum – za ul. Cymsa i do centrum – przed ul. Cymsa. Nową nazwę otrzymają także przystanki przy ul. Kłeckoskiej Stado Ogierów (z centrum – przed ul. Radosną i do centrum – za ul. Radosną). Radni jednogłośnie przyjęli zmianę uchwały.  

Najnowsze komentarze