fbpx
Nietrzeźwa kierująca ujęta przez strażników
Źródło: KPP w Gnieźnie
Źródło: KPP w Gnieźnie

Dzięki spostrzegawczości i reakcji funkcjonariuszy Straży Leśnej udało się wyeliminować kierującą, która pod wpływem alkoholu wsiadła za kierownicę.

Pomimo wysokich kar dla kierowców na tzw. „podwójnym gazie”, apeli medialnych oraz zwiększającej się świadomości kierujących w dalszym ciągu dochodzi do tego typu zdarzeń.

W niedzielę, 10 września przed południem strażnicy leśni, podczas wykonywania swoich czynności, w rejonie drogi leśnej nieudostępnionej do ruchu, w nadleśnictwie Czerniejewo (Leśnictwo Karw) zauważyli kierującą samochodem marki citroen, w związku z czym zatrzymali pojazd do kontroli.

Strażnicy szybko zorientowali się, że kierująca może być pod wpływem alkoholu dlatego wezwali na miejsce policję. Już w pierwszym kontakcie z 45-letnią gnieźnianką mundurowi wyczuli woń alkoholu, a ona sama przyznała się do jego spożywania. Dodatkowo powiedziała, że nie posiada prawa jazdy. Kobieta została przewieziona do jednostki policji, gdzie przeprowadzone badanie wykazało 1,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Po wykonaniu wszystkich czynności kobieta została zwolniona do domu. Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za jazdę bez uprawnień policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Najnowsze komentarze