fbpx
Podpisano List Intencyjny w sprawie #Gniezno2025!
Wspólne zdjęcie przed Ratuszem po podpisaniu Listu Intencyjnego
Wspólne zdjęcie przed Ratuszem po podpisaniu Listu Intencyjnego

W czwartek, 13 czerwca, w Sali Kryształowej Starego Ratusza w Gnieźnie Wojewoda Wielkopolska Agata Sobczyk, Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, Starosta Powiatu Gnieźnieńskiego Tomasz Budasz, Prezydent Miasta Gniezna Michał Powałowski i Arcybiskup Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski Wojciech Polak podpisali List Intencyjny w sprawie wspólnej organizacji obchodów 1000. Rocznicy Koronacji Pierwszych Królów Polski w Gnieźnie!

List Intencyjny podpisali Wojewoda Agata Sobczyk, Marszałek Marek Woźniak, Starosta Tomasz Budasz, Prezydent Michał Powałowski i Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski!

Prezydent Michał Powałowski powiedział, że ma nadzieję, że podpisanie Listu Intencyjnego spowoduje, że Rocznica będzie miała jeszcze lepszy wydźwięk i zapisze się długo w historii nie tylko naszego miasta, ale i kraju!

Wojewoda Agata Sobczyk mówiła, że wierzy, że dzięki wspólnej współpracy obchody 1000-lecia Koronacji Pierwszych Królów Polski pozwolą przybliżyć mieszkankom i mieszkańcom Wielkopolski, ale również wszystkim Polakom i Polkom, bogatą historię Gniezna i tego, jak ważną rolę odegrało w naszej historii!

Marszałek Marek Woźniak przekazał, że chcą wspólnie zrealizować szereg przedsięwzięć związanych z obchodami Rocznicy Koronacji, dotyczących tych kulminacyjnych momentów, ale też wydarzeń towarzyszących, które zaplanowane zostały przez cały przyszły rok w przestrzeni Gniezna!

Starosta Tomasz Budasz uważa, że tylko wspólnie planowane działania samorządów, instytucji kultury, przedstawicieli administracji rządowej, Kancelarii Sejmu i Senatu oraz stanu duchownego, będą skutkować godnym uczczeniem jednych z najważniejszych w historii Gniezna, Powiatu Gnieźnieńskiego i całej Polski wydarzeń!

Prymas Polski Wojciech Polak zapewnił, że jemu także zależy na odpowiednim uczczeniu tych przełomowych w dziejach Polski wydarzeń, a doskonałą okazją do tego będzie Zjazd Gnieźnieński we wrześniu 2025 roku!

Po Uroczystości podpisania Listu Intencyjnego wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcia na Rynku!

List Intencyjny!

Lukrowane Ciasteczka Królewskie!