fbpx
Spotkanie autorskie z Wiktorią Nowak!
Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna
Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna

Dopiero za nieco ponad 2 tygodnie skończy 18 lat, a już ma za sobą debiut literacki! Wiktoria Nowak, licealistka z Gniezna, miała pierwsze w życiu spotkanie autorskie wokół swojej książki „When I met you. Cure Me” w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna!

Jak wskazuje anglojęzyczny tytuł, jest to pozycja Young Adult, czyli skierowana do młodych dorosłych. I właśnie takie osoby, rówieśnicy Wiktorii z III LO w Gnieźnie, zasiedły w Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna, by poznać debiutującą pisarkę.

Książka Wiktorii Nowak ukazała się tej jesieni. Nim doszło do jej wydania w tradycyjnym wydawnictwie, autorka publikowała na Wattpadzie. To popularna aplikacja do pisania i czytania treści publikowanych głównie przez młode osoby dla młodych czytelników. Wiele książkowych hitów – jak choćby popularna Rodzina Monet – właśnie tam pierwotnie się ukazała.

Wiktoria zaczęła przygodę z pisaniem kilka lat temu, na początku pandemii. Później zaczęła publikować właśnie na Wattpadzie, a teraz wydała książkę w tradycyjnym wydawnictwie!

Pierwszą z kilku, bo opowieść pomyślana jest jako trylogia. Bohaterką książki Wiktorii Nowak jest Hope Valtor. Jak mówi autorka, postać która ma sporo z niej samej oraz jej skomplikowana relacja uczuciowa z Danielem Parksem. W książce pojawiają się też inne tematy ważne dla nastolatków, jak choćby zaburzenia odżywiania czy problemy rodzinne.

Na swoim pierwszym spotkaniu autorskiem w poniedziałek, 11 grudnia, Wiktoria opowiedziała o tym, jak konstruowała swoich bohaterów, dlaczego umiejscowiła akcję książki w Stanach Zjednoczonych i jak sobie radzi z blokadą pisarską oraz kiedy znajduje czas na pisanie. Doradzała też, co zrobić, by pójść jej śladem i opublikować książkę.

Spotkanie z Wiktorią Nowak miało charakter zamknięty, ale 15 stycznia odbędzie się drugie spotkanie, tym razem otwarte dla wszystkich zainteresowanych, w Czytelni przy ul. Mieszka I 16.

Serdecznie zapraszamy – warto poznać nowe literackie nazwisko w Gnieźnie!