fbpx
Gniezno Maraton ze wsparciem Powiatu Gnieźnieńskiego
Źródło: Powiat Gniezno
Źródło: Powiat Gniezno

Starostwo Powiatowe w Gnieźnie ogłosiło swoje wsparcie dla nadchodzącego Gniezno Maraton, który zapowiada się jako jedno z najważniejszych wydarzeń biegowych w Polsce. Starosta Piotr Gruszczyński wyraził swoje poparcie dla imprezy, podkreślając jej znaczenie dla społeczności lokalnej i prestiż dla regionu.

Jestem dumny z tego, że Gniezno będzie gospodarzem tak wyjątkowego wydarzenia sportowego. Gniezno Maraton nie tylko promuje zdrowy styl życia i aktywność fizyczną, ale także znakomicie promuje nasz powiat w całym kraju. Starostwo Powiatowe z radością wspierainicjatywę, tym bardziej, że sport, a zwłaszcza bieganie, w mojej opinii są nie tylko formą aktywności fizycznej, ale również sposobem na rozwijanie charakteru i pokonywanie własnych ograniczeń. Widząc potencjał Gniezno Maraton, nie mogłem pozostać obojętny. Chciałem osobiście wesprzeć tę inicjatywę, wiedząc, jak ważna jest promocja zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej na terenie miasta Gniezna i gmin naszego powiatu” 

– powiedział starosta Piotr Gruszczyński

Gniezno Maraton, zorganizowany przez doświadczonego biegacza i pasjonata sportu, Patryka Boguckiego, przyciąga uwagę nie tylko entuzjastów biegania, ale także czołowych polskich zawodników. Przyznanie organizacji Mistrzostw Polski 2024 w Półmaratonie dodaje imprezie dodatkowego prestiżu.

Współpraca ze Starostwem Powiatowym w Gnieźnie jest dla nas niezmiernie ważna. Samorządowe wsparcie umożliwia nam zorganizowanie imprezy na najwyższym poziomie i udział w wielkim święcie biegania w Gnieźnie

– zaznaczył prezes Patryk Bogucki

Zapisy do maratonu są już otwarte. Gniezno Maraton obiecuje sportową rywalizację, niezapomniane wrażenia, a także atrakcyjne pakiety startowe dla wszystkich uczestników.

Zainteresowani udziałem w Gniezno Maraton mogą dokonywać zapisów poprzez DataSport.pl.

Kliknij i przejdź do zapisów na DataSport.pl!

Dodatkowe informacje można natomiast uzyskać, kierując zapytania na adres e-mail: gnieznomaraton@gmail.com.