fbpx
Pierwszy trening Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy!
Przygotowania do Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolic
Przygotowania do Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolic

Wczoraj rano odbył się pierwszy otwarty trening biegaczy, którzy wezmą udział w styczniowym Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy dla WOŚP-u!

Sztafeta V Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy ruszy 27 stycznia 2024 roku o godz. 10.00 z gnieźnieńskiego Rynku!

Do końca grudnia trwa nabór biegaczy do tej sztafety, a opłata wpisowa wynosi 150 zł. Całość zostanie przekazana do puszki WOŚP!

Kliknij i zapisz się przez link Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy!

W niedzielę, 10 grudnia, o godz. 10.00 odbył się pierwszy trening dla biegaczy, który rozpoczął się na Rynku. Jego uczestnicy pobiegli przez ulice Farną, Warszawską, Wrzesińską do Ronda Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i z powrotem na Rynek ulicami Wolności i Witkowską.

Zaczynamy przygotowania do piątego biegu z Gniezna do Warszawy dla najfajniejszej ekipy na świecie, czyli dla całego WOŚP-u! Dzisiaj pierwszy trening przed naszym najważniejszym biegiem. Ten trening jest przeznaczony zarówno dla biegaczy, którzy pobiegną do Warszawy, jak i dla wszystkich innych osób, które przyjdą. Dla osób, które będą chciały nas wspomóc, dopingować, a może w przyszłości zechcą z nami pobiec! Już wiem, że w tym roku zgłosiły się nowe osoby. Obiecujemy, że będziemy się starać tak jak Jurek, że będziemy biegać do końca świata i jeden dzień dłużej

– powiedział organizator biegu Tomasz Grzęda

Celem biegu jest niezmiennie zbiórka środków na rzecz WOŚP, popularyzacja zdrowego i aktywnego stylu życia oraz promocja Gnieznapowiatu gnieźnieńskiego w połączeniu z dobrą zabawą.

W trakcie tego wydarzenia Fundacja Młodzi w Uzależnieniu pragnie dodatkowo zwrócić uwagę na rosnący problem związany z uzależnieniami przede wszystkim dzieci i młodzieży od nowych technologii, dlatego też hasłem biegu będzie „Stop uzależnieniom od urządzeń cyfrowych”.