fbpx
Wieczornica Patriotyczna w Szczytnikach Duchownych
W Gminie Gniezno uczczono 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości
W Gminie Gniezno uczczono 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości

Mieszkańcy Gminy Gniezno mieli okazję dzień przed Narodowym Świętem Niepodległości wziąć udział w Wieczornicy Patriotycznej w Szczytnikach Duchownych.

Obchody 105. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęły się defiladą konną z parku do szkoły podstawowej, którą poprowadziło „Ranczo GaninaDobrzyńscy. W przemarszu udział wzięli harcerze, grupa rekonstrukcyjna i mieszkańcy.

Na placu przed szkołą najpierw odśpiewano wspólnie Rotę, a następnie odbył się pokaz GRHPowstaniec Zdziechowa”.

Dalsza część uroczystości oficjalnych przeniosła się do szkoły, gdzie odśpiewano hymn, a wójt Maria Suplicka mówiła, że obchodzą Wigilię Święta Niepodległości i to w tym dniu przygotowali gminne obchody Dnia Niepodległości.

Świętujemy 105. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Podkreślamy, że wolność jest naszą największą wartością, jest wartością najważniejszą każdego człowieka i chcemy z okazji tej rocznicy w sposób szczególny cieszyć się wolnością

– zaznaczyła wójt Maria Suplicka

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna, podczas której wystąpiły dzieci z Przedszkola w Zdziechowie, młodzież ze szkół gminnych i seniorzy.

Uroczystość zakończyła się koncertem solistów z Opery Novej w Bydgoszczy.

Wieczornicę Patriotyczną zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Zdziechowie przy współpracy z Urzędem Gminy Gniezno oraz Szkołą Podstawową w Szczytnikach Duchownych.

Biblioteka otrzymała dofinansowanie na zorganizowanie Wieczornicy Patriotycznej w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa” w wysokości 10 tys. zł.