fbpx
Już w piątek Otwarcie Sezonu 2024 Latarni na Wenei w Gnieźnie!
Źródło: Latarnia na Wenei
Źródło: Latarnia na Wenei

Już w najbliższy piątek, 14 czerwca, o godz. 18:00 odbędzie się Otwarcie Sezonu 2024 Latarni na Wenei w Gnieźnie! Pierwszymi gośćmi będą podcasterka Joanna Okuniewska i muzyk YUNIS! Wstęp bezpłatny!

Latarnia rozbłyśnie światłem 14 czerwca o godz. 18.00, a gościni i gość, którzy zainaugurują 7. sezon wydarzeń kulturalnych na Wenecji, to po prostu dwoje niezwykłych i twórczych ludzi!

Organizatorzy
przygotowali na Otwarcie:

18:00

Prosto z magicznych, islandzkich pejzaży odwiedzi Latarnię Joanna Okuniewska, z którą spotkanie autorskie poprowadzi Adrianna Rakowska z LNW crew!

20:00

Z okolic zachodniej delty Nilu przyjedzie do Latarni zagrać YUNIS egipski producent, eksperymentalny kompozytor, wykonawca i muzyk grający na syntezatorach!

Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy!

Joanna Okuniewska tworzenie podcastów rozpoczęła we wrześniu 2018 od serii „Tu Okuniewska”, której nowe odcinki pojawiają się do dziś!

Kolejną serią, która bardzo szybko zdobyła serca wielu słuchaczek i słuchaczy, była seriaJa i Moje Przyjaciółki Idiotki”, tworzona w latach 2019-2022!

Są to jedne z najpopularniejszych podcastów w Polsceśrednia na 2020 to 100 000 odtworzeń każdego odcinka!

W 2020 również wydała książkęJa i Moje Przyjaciółki Idiotki” – uzupełnienie lub kontynuację podcastu. Pierwszy nakład wyprzedał się w 3 tygodnie. Dostępna jest również w formie czytanego przez autorkę audiobooka.

Trwają pracę nad serialem, którego scenariusz bazowany jest na formacie tego podcastu!

Okuniewska w 2019 stworzyła również cykl „Dziewczyny z Sąsiedztwa”, skupiający się na tematyce kobiecości i siły kobiet.

Kolejnym jej projektem jest podcast „Muzyczka”, tworzony od września 2021 do kwietnia 2022 we współpracy z Empikiem

Razem z Bartkiem Czarkowskim prowadziła w newonce.radio audycję „Tu Czarkowski, tam Okuniewska”.

W ubiegłym roku rozpoczęła nową serię podcastów – „Matka Matce”, poświęconą tematyce macierzyństwa.

Ahmed Younes, znany również jako YUNIS, to egipski producent, eksperymentalny kompozytor, wykonawca i muzyk grający na syntezatorach! Tworzy w Paryżu oraz Kafr El-Dauwar w zachodniej Delcie Nilu.

Jako muzyk-samouk, YUNIS skupia się na muzyce tradycyjnej i jej rytuałach, traktując ją jako żywe, rozwijające się przedsięwzięcie artystyczne, które można bez końca demontować i rekonstruować.

YUNIS czerpie inspirację z różnych gatunków muzycznych, takich jak muzyka Shaa’bi, Zār, Mouled i Takhmir. W latach 2021-2022 Yunis po raz pierwszy podróżował ze swoją muzyką po Europie, gdzie występował w kilku różnych krajach, m.in. we Francji, Niemczech, Szwecji i Szwajcarii!

Grał w wielu znanych salach muzycznych, takich jak Petit Bain w Paryżu i Cave12 w Genewie. Brał także udział w wielu festiwalach takich jak Le Guess Who? w Utrechcie oraz na festiwalu La Plage des Six Pompes w La Chaux-de-Fonds.

Podczas tej podróży Yunis pokazał także swoją wystawęI will make a doll for you” („Zrobię dla Ciebie lalkę”) (2022) w Spazju Kreattiv na Malcie, która była instalacją partycypacyjną z artystką Laurą Besancon.

YUNIS był artystą-rezydentem w prestiżowej wytwórni Nyege Nyege z Kampali w Ugandzie, gdzie współpracował z takimi muzykami jak Chrisman, Dogo i Jay Mitta, oraz w Cité Internationale des Arts w Paryżu we Francji, gdzie rozwija swój interdyscyplinarny projekt muzyczno-taneczny, którego tematyka skupia się na duchowych rytuałach, mitach religijnych, miłości i pożądaniu.

Tego dnia niezastąpiona ekipa CUDU będzie serwować kawkę, która wzmocni ciała i umysły na tańce do niezwykłej muzyki YUNISA!

Chłodzić i orzeźwiać będzie Kombucha z Lulkowa! Będzie można napić się na miejscu lub zrobić zapasy do domu!

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Miasta Gniezna!

Kliknij i przejdź
do Wydarzenia na Facebooku
„Otwarcie sezonu:
spotkanie z Okuniewską
+
koncert YUNISA”!

Zapraszamy!

Najnowsze komentarze