fbpx
Akcja PCK #GodneŚwięta w Gnieźnie!
Justyna Kowalska-Zych
Justyna Kowalska-Zych

Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Gnieźnie zorganizował wczoraj spotkanie wigilijne dla osób potrzebujących!

Jak przekazała Justyna Kowalska-Zych, spotkanie wigilijne zostało przygotowane przez Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Gnieźnie i wzięło w nim udział 70 osób potrzebujących zarówno Polaków, jak i uchodźców z Ukrainy.

Podczas wspólnie spędzonego czasu w Restauracji Europejska w Gnieźnie można było złożyć sobie życzenia i zjeść wigilijny posiłek.

Wolontariusze wystąpili z programem muzyczno-artystycznym!

Uczestnicy spotkania otrzymali także świąteczne paczki.

Spotkania wigilijne organizowane przez Polski Czerwony Krzyż przeznaczone są dla osób potrzebujących, samotnych, wykluczonych, często żyjących w skrajnym ubóstwie lub znajdujących się w kryzysie bezdomności.

W tym roku Coca-Cola wspiera PCK!

Po spotkaniu wigilijnym Wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża wzięli udział w Przystanku Świątecznej Ciężarówki Coca-Cola w ramach akcji „Świat potrzebuje więcej Mikołajów”. Polski Czerwony Krzyż jest partnerem społecznym tej akcji.

Jak poinformował Szymon Konarski, koordynator ds. Komunikacji i Pozyskiwania Dochodów Wielkopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Poznaniu, trwa kampania świąteczna Polskiego Czerwonego Krzyża pod hasłem #GodneŚwięta. W tym roku zostanie wyprawionych 60 spotkań wigilijnych dla potrzebujących w oddziałach Polskiego Czerwonego Krzyża i zostanie przygotowanych ponad 9 tysięcy paczek.

Każdy może przyłączyć się do akcji PCK #GodneŚwięta, oferując swój czas lub wpłacając środki finansowe na rzecz potrzebujących:

Bank Millennium: 30 1160 2202 0000 0003 4816 8475 z dopiskiem „Godne Święta

BLIK – tel. 794 33 22 11 tytułem „Godne Święta”

Kliknij i wesprzyj #GodneŚwięta na stronie PCK!

Najnowsze komentarze