fbpx
Oficjalnie rozpoczęła się 16. Offeliada
Reżyser Sebastian Buttny i Jerzy Jakubowski z małżonką
Reżyser Sebastian Buttny i Jerzy Jakubowski z małżonką

Filmem otwarcia tegorocznej Offeliady był „Święty” w reżyserii Sebastiana Buttnego, który osobiście zaprosił przybyłą publiczność do wspólnego oglądania.

Pierwszą publiczność i gości Festiwalu Filmowego Offeliada powitał jego pomysłodawca i dyrektor Piotr Wiśniewski, który powiedział, że wybrano dlatego ten film na otwarcie Offeliady, bo opowiada on o ważnej dla Gnieźnian historii, nakręcił go gnieźnianin Sebastian Buttny i to samo się narzuciło, żeby film miał swoją prawdziwą premierę w Gnieźnie na Festiwalu Filmowym.

Oficjalnie festiwal otworzył pierwszym klapsem Oskar.

Na film wieczoru zaprosił jego reżyser Sebastian Buttny, który mówił, że zupełnie inne emocje towarzyszą mu dzisiaj podczas premiery tego filmu w Gnieźnie niż w innych miastach ponieważ czymś innym jest prezentować film widowni, która jest związana z miejscem, rozpozna te miejsca, które są w filmie i jest w jakimś sensie naznaczona tą historią.

Do Gniezna przybył także Jerzy Jakubowski, który prowadził wtedy śledztwo, a o szczegółach opowiedział po seansie filmowym.

Wczoraj wieczorem w foyer Teatru Fredry zostały przeprowadzone pierwsze wywiady. Z reżyserem Sebastianem Buttnym rozmawiała Iza Budzyńska. Z dyrektorem Piotrem Wiśniewskim Kamila Kasprzak-Bartkowiak.

Dziś i w sobotę miłośników kina czeka niesamowita uczta filmowa, wiele ciekawych pozycji, a po nich spotkania z twórcami. Każdy może wybrać coś dla siebie. Program można znaleźć na naszej stronie oraz na Facebooku Offeliady.

Uroczyste ogłoszenie wyników 16. Festiwalu Filmowego Offeliada odbędzie się w niedzielę o godz. 12.00 w Teatrze Fredry w Gnieźnie.

Na wszystkie pokazy wstęp wolny.

Zapraszamy!