fbpx
Źródło: KPP w Gnieźnie
Źródło: KPP w Gnieźnie

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego gnieźnieńskiej komendy zatrzymali 39-letniego mężczyznę i 46-letnią kobietę podejrzanych o rozbój, do którego doszło na terenie gminy Gniezno.

W piątek, 6 października gnieźnieńscy policjanci zostali powiadomieni o pobiciu, w wyniku którego 56-letni mężczyzna trafił do szpitala. Zaangażowani w sprawę policjanci pionu prewencji ustalili, że do domu w którym zamieszkiwał pokrzywdzony przyszedł 39-letni mężczyzna oraz 46-letnia kobieta. Mężczyzna bez powodu zaczął uderzać 56-latka rękami w twarz aż ten stracił przytomność, po czym para oddaliła się, zabierając mu dwa telefony komórkowe, rower i pieniądze.

Sprawcy rozboju zostali zatrzymani jeszcze tego samego dnia, policjanci odzyskali również skradzione przedmioty i część pieniędzy. Prokurator prowadzący śledztwo przedstawił zatrzymanym zarzut rozboju.

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec 39-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, natomiast wobec kobiety zastosował dozór Policji połączony z zakazem zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonym.

Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Tagi