fbpx
Spotkanie z żużlowcem Norbertem Krakowiakiem!
Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna
Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna

Nie na torze żużlowym, a między regałami Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna pojawił się żużlowiec Norbert Krakowiak, obecnie zawodnik drużyny Cellfast Wilki Krosno!

Norbert Krakowiak to nie tylko zawodowy sportowiec, ale i zapalony czytelnik. I właśnie o swoich pasjach sportowych i pozasportowych opowiedział uczniom Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie.

Podczas spotkania uczniowie mogli się dowiedzieć o początkach żużlowca na torze. Norbert Krakowiak zaczął karierę w szkółce żużlowej w Gnieźnie, kiedy miał 9 lat. W wieku 15 lat zrobił licencję.

Opowiedział, o tym, jak wygląda codzienne życie sportowca, czemu wiele czasu spędza na walizkach, szukaniu sponsorów, o stroju sportowca, motocyklach, diecie, o urazach i kontuzjach, o pracy z psychologiem sportowym i o lekturach!

Norbert Krakowiak to także zapalony czytelnik – hurtowo czyta biografie i autobiografie sportowców – nie tylko żużlowców, ale też skoczków. Najczęściej sięga po książki z psychologii, którą studiuje i która to dziedzina bardzo go fascynuje. Z kolei z literatury dziecięcej wraca często do Małego Księcia swojej ulubionej książki z czasów dzieciństwa.

Wśród małej publiczności co drugą osobę cechowała dziennikarska ciekawość, bo dzieci pytały dosłownie o wszystko: o ceny motocykli, ulubiony posiłek i napój, imiona psów i ulubiony tor żużlowy.

Wszystkie pytania doczekały się wyczerpujących odpowiedzi, a potem przyszedł czas na sesję zdjęciową. Norbert Krakowiak dzielnie pozował na bibliotecznej ściance, bo fotki z fanami to również ważna część pracy profesjonalnych sportowców.

Spotkanie z Norbertem Krakowiakiem odbyło się w ramach projektu Królewskie Gniezno Czyta 2023 dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Najnowsze komentarze