fbpx
W Medyku śpiewali pieśni patriotyczne
Wspólne patriotyczne śpiewanie
Wspólne patriotyczne śpiewanie

Za dwa dni będziemy obchodzić Narodowe Święto Niepodległości. W Medyku już dziś postanowiono uczcić to Święto wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

Aula Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Gnieźnie zapełniła się po same brzegi uczestnikami wydarzenia. To pokazuje jak Gnieźnianie lubią wspólnie śpiewać i w ten sposób czcić narodowe święta.

Do wspólnego śpiewania wszystkich zaprosiła Renata Szwacińska-Rurek, która też powiedziała, że nasi pradziadowie walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny, a my dzisiaj mamy tę wolność i możemy się realizować, uczyć, pracować i śpiewać w wolnym kraju.

Cieszmy się i chwalmy każdy dzień wolności jaki mamy. Dbajmy o tę wolność, bo za nią ostatecznie odeszło wiele osób. Dziś Ojczyzna wymaga od nas pamięci. Pamięci o tych czasach i tą pamięć chcemy dzisiaj też czcić, przedłużać i utrwalać. Można to robić na różnoraki sposób, a my dzisiaj chcemy to robić pieśnią. Pieśni, które od wielu lat z pokolenia na pokolenie są przekazywane, my śpiewając dzisiaj chcemy przekazać je następnemu pokoleniu

– mówiła Renata Szwacińska-Rurek

W Medyku wspólnie zaśpiewali wszyscydzieci i seniorzy, nauczyciel i uczniowie, chórzystki i chórzyści, sympatyczki i sympatycy śpiewania – a muzyka wybrzmiała poza mury szkoły.

Między pieśniami młodzież recytowała także wiersze.

Pieśni, które zaśpiewano to m.in. Bywaj dziewcze zdrowe, Białe Róże, Rota, Mazurek Dąbrowskiego, Wojenko, wojenko czy Legiony to żołnierska nuta.