fbpx
Gnieźnieńskie obchody 79. Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej!
Obchody 79. Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej
Obchody 79. Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej

W środę, 8 maja, w Parku Kościuszki w Gnieźnie przy Pomniku ku czci Poległych w latach II Wojny Światowej oddano hołd Bohaterom podczas Uroczystości patriotycznej z okazji 79. Rocznicy Zakończenia II Wojny Światowej w Europie!

W obchodach rocznicowych udział wzięli m.in. prezydent Michał Powałowski, zastępczyni prezydenta Joanna Śmigielska, starosta Tomasz Budasz, przewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego Dariusz Pilak, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gniezna Natasza Szalaty i Artur Kuczma, radni powiatowi i miejscy, kombatanci, wojsko, harcerze, grupy rekonstrukcyjne, przedstawiciele służb mundurowych, poczty sztandarowe, młodzież szkolna i mieszkańcy!

Prezydent Michał Powałowski powiedział, że dzisiejsza rocznica jest jedną z tych, które powinny napawać nas chlubą i dumą, bo nasz kraj 8 maja 1945 roku znalazł się w obozie zwycięzcówpokonaliśmy III Rzeszę!

Prezydent mówił także o zasługach bohaterów II Wojny Światowej, dzięki którym dziś żyjemy w wolnym i niepodległym kraju!

Swoje przemówienie prezydent zakończył słowami „Chwała bohaterom”!

Następnie podporucznik Szymon Kwiatkowski z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego odczytał Apel Pamięci!

Po Apelu Pamięci Kompania Honorowa 33. Bazy Lotnictwa Transportowego oddała Salwę honorową!

Przybyłe delegacje złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem ku czci poległych w latach II Wojny Światowej! Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem Roty!

Po uroczystości patriotycznej harcerze wraz ze wszystkimi uczestnikami obchodów utworzyli krąg harcerski i zrobiono sobie wspólną fotografię!