fbpx
O renowacji mebli opowiedział Jerzy Kaźmierczak z Antyki Gniezno!
Jerzy Kaźmierczak opowiedział o renowacji zabytkowych mebli
Jerzy Kaźmierczak opowiedział o renowacji zabytkowych mebli

W czwartkowy wieczór, 8 lutego, w Starym Ratuszu w Gnieźnie odbyło się spotkanie z Jerzym Kaźmierczakiem z Antyki Gniezno, który opowiedział o renowacji mebli w ramach cyklu pt. „Spadek – spotkania wśród (nie)zwyczajnych rzeczy” organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie!

Pierwsze spotkanie z Jerzym Kaźmierczakiem, który zajmuje się renowacją zabytkowych mebli od prawie 30 lat oraz sprzedażą antyków, poprowadziła Marta Karalus-Kuszczak, a bohaterami wydarzenia były krzesła i stół!

Renowator opowiedział publiczności o swojej pasji do zabytkowych mebli, technice renowacji i jak o nie dbać!

Jerzy Kaźmierczak dostarczył na spotkanie kilka zabytkowych krzeseł do obejrzenia z lat 1815, 1850, 1880 i 1900 oraz zestaw zabytkowych mebli stół z krzesłami i wyjaśnił etapy ich renowacji.

Uczestnicy spotkania mieli okazję zobaczyć meble przed renowacją i po renowacji oraz dowiedzieć się, ile czasu trzeba poświęcić na przywrócenie mebla do dawnej świetności.

Pierwsze spotkanie z cyklu „Spadek – spotkania wśród (nie)zwyczajnych rzeczy” już za nami, a Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie zaprasza już na kolejne spotkania z Jerzym Kaźmierczakiem!

Drugie spotkanie w ramach tego cyklu odbędzie się w czwartek, 21 marca, o godz. 18.00, a trzecie w czwartek, 18 kwietnia, o godz. 18.00 (w Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków). Oba spotkania odbędą się ponownie w Starym Ratuszu. Wstęp bezpłatny!

Zapraszamy!