fbpx
Ptasi Bufet przy Jeziorze Jelonek
Ptasi Bufet przy Jeziorze Jelonek

Urząd Miejski w Gnieźnie apeluje do mieszkańców o niedokarmianie ptactwa chlebem i innymi tego typu produktami. W czasie mrozu dokarmianie ptaków jest wskazane, ale tylko i wyłącznie produktami dla nich bezpiecznymi! 

Jak poinformowała wczoraj rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Gnieźnie Anna Dzionek, w ostatnim czasie w Parku Miejskim ktoś rozrzucił dużą ilość chleba. Urzędnicy domyślają się, że celem tego działania było dokarmianie ptaków.

Apelują jednak, żeby zaprzestać dokarmiać ptactwa chlebem, pieczywemresztkami ze stołu.

Pozbywanie się chlebawyrzucanie go do jeziora czy stawu lub w bliskim jego otoczeniu powoduje nie tylko zanieczyszczenie zbiornika, ale również narażenie zwierząt na śmiertelne choroby.

Dla ptaków wodnych, czyli kaczekłabędzi, chleb jest niedopuszczalnym pokarmem, który powoduje choroby przewodu pokarmowego.

Dlatego, jeśli ktoś bardzo chce dokarmiać kaczki lub łabędzie może to robić tylko w okresie zimowymodpowiednim pokarmem np. rozdrobnionymi warzywami, bez dodatku soli lub różnego rodzaju zbożami.

Ponadto rzeczniczka przypomina, że na przykład przy Jeziorze Jelonek znajdują się Ptasie Bufety ze zdrową karmą dla ptaków. Koszt takiego pakietu wynosi 2 zł.

Uwaga! Wyrzucanie jedzeniamiejscach publicznych stanowi wykroczenieart. 145 Kodeksu wykroczeń i podlega karze grzywny!

Tagi