fbpx
Autorka Wiktoria Nowak spotka się z czytelnikami!

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprasza wszystkich na spotkanie autorskie z Wiktorią Nowak, które odbędzie się w poniedziałek, 15 stycznia, o godz. 17.00, w Czytelni Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16! Wstęp wolny!

YA – te dwie litery w ostatnich latach podbiły rynek czytelniczy na świecie i w Polsce. Young Adult, bo ten gatunek chowa się za tym literowym skrótowcem, czytany jest oczywiście głównie przez młodzież, czy raczejmłodych dorosłych.

Nie jest to jednak stara dobrze znana literatura młodzieżowa spod znaku Ożogowskiej czy Bahdaja, bo tworzą ją młodzi ludzie, często w wieku nastoletnim. Tacy jak Wiktora Nowakgnieźnieńska licealistka, która jeszcze przed 18. urodzinami wydała pierwszą książkę w tym gatunku. Książkę po polsku, acz z angielskojęzycznym tytułem„When I met you”.

O czym traktuje debiutancka książka Wiktorii? Skąd narodził się pomysł, by stworzyć romantyczną opowieść dla rówieśniczek i rówieśników? Czym jest aplikacja Wattpad, na której pierwsze pisarskie kroki stawiała Wiktoria? Jak to jest zobaczyć swoją książkę w księgarniach? Jak rodzice oraz koleżanki i koledzy odnoszą się do jej debiutu? Jak godziła naukę z pisaniem? Czy lubi lektury szkolne? Wreszcie, dlaczego nastolatki wolą czytać historie pisane przez swoich rówieśników niż przez dojrzałych pisarzy? O te i o inne sprawy zapytamy Wiktorię Nowak już niebawem.

Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu Zbliżenia, gdzie zostanie przybliżona twórczość osób z Gniezna i okolic.

Zapraszamy!