fbpx
Radni uchwalili nowe nazwy osiedli
Radni uchwalili nowe nazwy osiedli

Na ostatnich obradach sesji radni gminy Gniezno jednogłośnie podjęli decyzję o nadaniu nazwy nowej ulicy i osiedla we wsi Mnichowo oraz osiedla we wsi Jankowo Dolne.

Nowa ulica we wsi Mnichowo otrzymała nazwę Wodnikowa, a osiedle Laurowe. Natomiast nowe osiedle we wsi Jankowo Dolne nazywać się będzie Ostoja.

W uzasadnieniu uchwały czytamy, że w wyniku podziału nieruchomości położonych we wsi Jankowo Dolne, wydzielono działki nr 543/78, 543/79, 543/80, 543/81, 543/82, 543/84 i 284, które stanowią drogi dojazdowe do poszczególnych działek budowlanych. Z wnioskiem 20 lipca tego roku sołtys wsi Jankowo Dolne – po odbytym zebraniu wiejskim, na którym skonsultowano m.in. nazwę osiedla – wystąpił do Wójta Gminy Gniezno o nadanie nazwy przedmiotowym drogom Osiedle Ostoja, uzasadniając to położeniem terenu w spokojnej części Jankowa Dolnego. Osiedle Ostoja obejmować będzie również część działki nr 185, albowiem stanowi ona również dojazd do wydzielonych działek.

W uzasadnieniu następnej uchwały czytamy, że w wyniku podziału nieruchomości położonych we wsi Mnichowo, wydzielono działki nr 213/9 i 213/31, które stanowią drogi dojazdowe do poszczególnych działek budowlanych. Z wnioskiem 19 czerwca tego roku wystąpił sołtys wsi Mnichowo – po odbytym zebraniu wiejskim, na którym skonsultowano m.in. nazwę osiedla – do Wójta Gminy Gniezno o nadanie nazwy przedmiotowym drogom Osiedle Laurowe. 

W uzasadnieniu kolejnej uchwały czytamy, że w wyniku podziału nieruchomości położonych we wsi Mnichowo, wydzielono działkę nr 310/8, która stanowi drogę dojazdową do poszczególnych działek budowlanych. Z wnioskiem 19 września tego roku wystąpił sołtys wsi Mnichowo – po odbytym zebraniu wiejskim, na którym skonsultowano m.in. nazwę ulicy – do Wójta Gminy Gniezno o nadanie nazwy przedmiotowej drodze ulica Wodnikowa, uzasadniając to położeniem w bliskiej odległości dwóch stawów.