fbpx
Michał Powałowski nowym Prezydentem Miasta Gniezna!
Od lewej: prezydent-elekt Michał Powałowski i prezydent Tomasz Budasz
Od lewej: prezydent-elekt Michał Powałowski i prezydent Tomasz Budasz

Michał Powałowski z Koalicji dla Pierwszej Stolicy został wybrany na urząd Prezydenta Miasta Gniezna w I turze Wyborów Samorządowych 2024! Michał Powałowski od prawie 10 lat był zastępcą prezydenta Tomasza Budasza!

W poniedziałek, 8 kwietnia, w Parku Kościuszki w Gnieźnie prezydent-elekt Michał Powałowski podziękował mieszkańcom Gniezna za udział w wyborach, za oddane na niego głosy i za kredyt zaufania jakim obdarzyły go Gnieźnianki i Gnieźnianie!

Michał Powałowski z KWW Koalicja dla Pierwszej Stolicy zdobył 13 965 głosów (61,65%) i zwyciężył w I turze Wyborów Samorządowych 2024!

Druga w rywalizacji o urząd Prezydenta Miasta Gniezna była Natasza Szalaty z KW Prawo i Sprawiedliwość z wynikiem 4 582 głosy (20,23).

Trzeci wynik zdobył kandydat KWW Ziemia Gnieźnieńska 2024 Paweł Kamiński, który uzyskał 4 104 głosy (18,12%).

Jeżeli chodzi o zmiany personalne w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie, to Michał Powałowski zaznaczył, że będą małe korekty, ale nie będzie to rewolucja, tylko raczej ewolucja! Dodał także, że nie wie jeszcze kto obejmie stanowisko drugiego zastępcy prezydenta, ale na stanowisku pierwszego zastępcy chce pozostawić obecną zastępczynię prezydenta Tomasza BudaszaJoannę Śmigielską!

Gratulacje Michałowi Powałowskiemu z wygranej w wyborach złożyli uczestniczący także w briefingu urzędujący jeszcze prezydent Tomasz Budasz, senator Paweł Arndt, senator Grzegorz Fedorowicz, poseł Tadeusz Tomaszewski i w imieniu posłanki Pauliny Hennig-Kloskiej dyrektor jej biura Piotr Szczepański!

Michał Powałowski w wyborach na urząd Prezydenta Miasta Gniezna był kandydatem Platformy Obywatelskiej, ale poparła go również Lewica i Polska 2050 Szymona Hołowni.

Gratulujemy!