fbpx
„Powroty” Galerii A|B|C w MOKu w Gnieźnie!
Wernisaż wystawy „Powroty” w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie
Wernisaż wystawy „Powroty” w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie

Zajrzyj w wolnej chwili do Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury w Gnieźnie! Warto! Można już w niej oglądać dzieła artystów, którzy wystawiali w Galeriach A, B i C w latach 1967-1981! Wernisaż wystawy pt. „Powroty” w miejskiej instytucji kultury odbył się w środę, 7 lutego!

Jak przekazał dyrektor MOKu Dariusz Pilak, obecnie sięgamy po kolekcję, która pozostała po kolejnych gnieźnieńskich galeriach związanych z ośrodkiem kultury.

Wystawa pt. „Powrotyzaskakuje! Dzieła, które wiele lat przeleżały, gdzieś w piwnicach Ośrodka. Są nadgryzione zębem czasu, niektóre nawet lekko uszkodzone, ale przywołują wspomnienia, przypominają historię i warto je zobaczyć!

Jak przybliżyła kuratorka wystawy Iwona Wiśniewska, większość obrazów ma już pół wieku. Artyści, którzy je stworzyli wyznaczali w swoich czasach nowe trendy! Nie bali się eksperymentować z materią, tworzyć performance, czy projektować formy przestrzenne!

Od 1967 roku przez pięć lat prężnie działała Galeria A! Z odnotowanych w galerii artystów, których udział warto podkreślić, to: Jan Berdyszak, Jan Dobkowski, Tadeusz Kalinowski, Norbert Skupniewicz, Andrzej Urbanowicz i Henryk Waniek!

W ramach Galerii B wystawiali teoretycy sztuki m.in. Jerzy Rosołowicz i Tadeusz Kantor!

Pod szyldem Galerii C prezentowało się dwoje artystów: Ewa Benesz i Marek Sobociński!

Funkcjonowanie tych trzech galerii zamknęło się w przedziale lat 1967 do 1981!

Wystawę można oglądać do połowy marca! Wstęp wolny!

Zapraszamy!