fbpx
Nowy Samochód Ratowniczo-Gaśniczy dla OSP Niechanowo!
OSP Niechanowo ma nowy Samochód Ratowniczo-Gaśniczy
OSP Niechanowo ma nowy Samochód Ratowniczo-Gaśniczy

W środę, 7 lutego, w godzinach wieczornych do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechanowie przyjechał nowy, Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy! Zanim nowy Samochód dotarł do remizy, gdzie czekali na niego mieszkańcy Gminy, objechał całe Niechanowo!

Nowy wóz strażacki przyjechał do remizy w asyście kilkudziesięciu innych samochodów z zaprzyjaźnionych Ochotniczych Straży Pożarnych.

Już na miejscu odbyła się uroczystość powitalna, podczas której strażacy odpalili race i symbolicznie polali nowy samochód szampanem!

Wszystkich na uroczystości powitali wójt Gminy Niechanowo Szymon Robaszkiewicz i prezes OSP Niechanowo Marek Skory, którzy zaprezentowali mieszkańcom nowy sprzęt i zaprosili do jego oglądania!

Wójt Szymon Robaszkiewicz powiedział, że jest to nowoczesny samochód bojowy, który będzie służył druhom m.in. do pracy przy wypadkach samochodowych, pożarach i do ratownictwa medycznego.

Po części oficjalnej mieszkańcy mieli okazję obejrzeć nowy nabytek, zajrzeć do środka kabiny kierowcy i obejrzeć wyposażenie pojazdu!

Średni Samochód Ratowniczo-Gaśniczy kosztował prawie 1 mln 400 tys. zł, z czego 900 tys. zł zapłaciła Gmina Niechanowo, 100 tys. zł Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i 400 tys. zł to dotacja budżetowa z Krajowego Sytemu Ratowniczo-Gaśniczego!

W OSP Niechanowo zrzeszonych jest około 40 strażaków!