fbpx
Choinka miejska rozbłysła na Rynku!
Odpalenie choinki miejskiej na Rynku
Odpalenie choinki miejskiej na Rynku

Stragany świąteczne, karuzele, anioły na szczudłach, MOKołaje na hulajnogach, koncerty zespołów MOK-u czy Święty Mikołaj rozdający dzieciom słodycze! To wszystko można było zobaczyć na gnieźnieńskim Rynku w Mikołajki!

Oficjalnie rozpoczął się Gnieźnieński Jarmark Bożonarodzeniowy w Pierwszej Stolicy Polski, który potrwa do niedzieli, 10 grudnia, a mieszkańcy mogą go odwiedzać i korzystać z różnych atrakcji od godz. 12.00 do 19.00 na Deptaku.

Przed Starym Ratuszem odbył się konkurs na przebranie Mikołajowe. Wiele małych Mikołajek i Mikołajów pojawiło się w różnych wymyślnych czerwonych strojach. Po rozstrzygnięciu konkursu nagrody wręczył dyrektor Dariusz Pilak z pracownikami MOK-u.

Pojawiły się także Renifery, a konkretnie rowerzyści na ozdobionych i oświetlonych świątecznie rowerach.

Jarmark i towarzyszące mu różnego rodzaju rozrywki przygotowane przez Miasto Gniezno i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy tłumnie pojawili się na Deptaku i na Rynku!

Najwięcej niespodzianek czekało oczywiście na dzieci, które mogły np. korzystać do woli z Lunaparku.

O godz. 18.00 prezydent Tomasz Budasz wspólnie z laureatkami konkursu na Miejską Kartkę Świąteczną odpalił iluminacje na choince miejskiej.

Wspólne odpalenie choinki miejskiej na Rynku wprowadza zawsze wszystkich mieszkańców w świąteczną atmosferę!

Najnowsze komentarze