fbpx
Na deskach teatru „Garderobiany”!
Konferencja prasowa przed premierą „Garderobianego”
Konferencja prasowa przed premierą „Garderobianego”

W najbliższy piątek w Teatrze Fredry w Gnieźnie odbędzie się premiera spektaklu „Garderobiany” (The Dresser) Ronalda Harwooda w reżyserii Dana Jemmetta. Gościnnie wystąpią Piotr Cyrwus w roli Normana i Maja Barełkowska w roli Lady!

Wczoraj w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczył reżyser Dan Jemmett, aktorka Maja Barełkowska, aktorzy Piotr Cyrwus i Roland Nowak oraz dyrektorka teatru Joanna Nowak.

Garderobiany” to sztuka należąca do klasyki światowej literatury, opowieść o ulotności teatru, osobistym i artystycznym spełnieniu, o samotności w obliczu międzyludzkich relacji, ukazująca tęsknotę za teatrem, którego już nie ma. To również poruszająca opowieść o przyjaźni, miłości, akceptacji, oddaniu sztuce, międzyludzkich zależnościach oraz o dramacie przemijania.

Dan Jemmett to urodzony w 1967 roku w Cambridge brytyjski reżyser teatralny, specjalizujący się w teatrze elżbietańskim. Wywodzi się z artystycznej rodziny, jego rodzice byli aktorami. Studiował literaturę w Goldsmiths oraz Birkbeck, które są częścią Uniwersytetu Londyńskiego.

W początkach swojej pracy teatralnej był lalkarzem w Norwich Puppet Theatre. Od 2011 roku reżyser współpracuje również z polskimi scenami. W Teatrze Polskim w Warszawie zrealizował „Wieczór Trzech Króli” (2011) oraz „Burzę” (2012) Williama Shakespeare’a, a także „Szkoda, że jest nierządnicąJohna Forda (2016). Natomiast w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach wyreżyserował „Och, te duchy!Eduardo de Filippo (2020) i „Miarkę za miarkęShakespeare’a.

Kolejną polską sceną, z którą reżyser podjął współpracę jest Teatr Fredry w Gnieźnie!

Kolejne spektakle

• sobota, 9 grudnia, godz. 19.00

• sobota, 30 grudnia, godz. 19.00

• niedziela, 31 grudnia, SYLWESTER, godz. 19.00

Spektakl powstał w ramach projektu Międzynarodowe Rezydencje Artystyczne 2023.