fbpx
„Leśne ludki” odwiedziły bibliotekę
„Leśne ludki” odwiedziły Wypożyczalnie dla dzieci
„Leśne ludki” odwiedziły Wypożyczalnie dla dzieci

Wczoraj dzieci z Przedszkola nr 9 „Leśne ludki” w Gnieźnie z grupy Jeżyki odwiedziły Wypożyczalnię dla dzieci Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna. Przedszkolaki poprzez zabawę poznały zaczarowany świat bajek.

Dzieciom najpierw bibliotekarka Basia Hrab w wypożyczalni opowiedziała jak się zapisać do biblioteki, jakie bajki można wypożyczać i jak o nie dbać, żeby wróciły z powrotem do biblioteki czyste, a nie na przykład ubrudzone czekoladą. Historia o bajkach i czekoladzie bardzo się dzieciom spodobała, bo zareagowały śmiechem.

Następnie bibliotekarka Agnieszka Antosik zabrała dzieci do czytelni. Aby maluchy poczuły iście bajkową atmosferę bibliotekarki przygotowały specjalne oświetlenie. Nastrojowe, malutkie lampki, przy których słuchanie bajek nabrało czarodziejskiego wymiaru. Przedszkolaki najpierw wspólnie z Panią Agnieszką poznały książki m.in. o anatomii człowieka, dinozaurach, mieszkańcach lasu i rycerzach. Na koniec czytelniczej przygody bibliotekarka opowiedziała dzieciom baśń o Indianinie, który nazywał się Sokole Oko. Dzieciom bardzo spodobała się historia młodego apacza, bo słuchały z dużym zaciekawieniem i zainteresowaniem.

Po wspólnym czytaniu przyszedł czas na pokolorowanie bohatera książki. Każde z dzieci swój rysunek zabrało do domu. Na koniec wizyty w Wypożyczalni dla dzieci przy ul. Mieszka I 15 w Gnieźnie została zrobiona wspólna pamiątkowa fotografia.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna od lat prowadzi działalność edukacyjną i promuje czytelnictwo za pośrednictwem przygotowanych m.in. zajęć czytelniczych i plastycznych.