fbpx
Zawarto Koalicję dla Powiatu Gnieźnieńskiego!
Od lewej: Tomasz Budasz, ministra Paulina Hennig-Kloska i poseł Tadeusz Tomaszewski
Od lewej: Tomasz Budasz, ministra Paulina Hennig-Kloska i poseł Tadeusz Tomaszewski

W poniedziałek, 6 maja, w Parku Kościuszki w Gnieźnie przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Lewicy poinformowali o zawarciu Koalicji dla Powiatu Gnieźnieńskiego, dzięki której zdobędą większość w Radzie Powiatu Gnieźnieńskiego i będą rządzili przez najbliższe 5 lat!

Rada Powiatu Gnieźnieńskiego w kadencji 2024-2029 będzie liczyć 25 radnych, z czego 17 mandatów będzie posiadała Koalicja zawarta przez Platformę Obywatelską (11 mandatów), Trzecią Drogę (4 mandaty) i Lewicę (2 mandaty)!

Zarząd Powiatu Gnieźnieńskiego kadencji 2024-2029 będzie liczył 5 osób!

Szef lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej Tomasz Budasz, który jest kandydatem na stanowisko starosty, przekazał podczas konferencji, że wicestarostą zostanie Łukasz Scheffs z Platformy Obywatelskiej, a nieetatowym członkiem Zarządu będzie Danuta Winiarska z Platformy Obywatelskiej!

Ministra Klimatu i Środowiska Paulina Hennig-Kloska poinformowała, że Trzecią Drogę w Zarządzie będzie reprezentowała Ewa Barłoga-Purol, która zostanie I etatowym członkiem Zarządu!

Natomiast poseł Tadeusz Tomaszewski przekazał, że II etatowym członkiem Zarządu zostanie Daria Benke z Lewicy!

Pierwsza sesja Rady Powiatu Gnieźnieńskiego kadencji 2024-2029 odbędzie się już w ten wtorek, 7 maja, o godz. 16:00 w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie przy ul. Papieża Jana Pawła II 9/10!