fbpx
Jurek Owsiak otworzył Rondo WOŚP w Gnieźnie!
Jurek Owsiak odwiedził Gniezno!
Jurek Owsiak odwiedził Gniezno!

W środę, 6 marca, Jurek Owsiak odwiedził Pierwszą Stolicę Polski! Współzałożyciel WOŚP wziął udział w otwarciu Ronda WOŚP w Gnieźnie! Powiedział, że chętnie jeżdżą po Polsce otwierając różne miejsca imienia WOŚP, a jeżeli jest to rondo, coś tak bezkolizyjnego, to jest to piękny symbol!

Rondo u zbiegu ulic Wrzesińskiej, Granicznej i Cisowej to już 29. rondo imienia WOŚP w Polsce i 67 miejsce nazwane na cześć WOŚP w Polsce!

To rondo jest takim miłym akcentem! Ja wierzę, że jak ludzie będą mijali to miejsce, czytają o, Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! W bardzo wielu głowach jest taki odruch! Brałem udział, brałam udział, pamiętam, było zimno, pamiętam, było to, tak się działo! To będzie działało teraz przez cały rok! Tak więc wielki szacun dla wszystkich! Wszystkich, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie, którzy tworzą Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, bo to jest ruch absolutnie niezwiązany z jedną osobą i nigdy tak nie było! Związany z milionami Polaków, którzy to robią samodzielnie, pięknie, rzetelnie i pokazują nas na świecie, no w zupełnie innym świetle!”

– powiedział Jurek Owsiak

Jurek Owsiak przybył w okolice Ronda WOŚP po godzinie 13! Czekało na niego około 100 osób! W tym biegacze Biegu z Pierwszej Stolicy do Stolicy, przedstawiciele Fundacji Młodzi w Uzależnieniu i władze Miasta Gniezna!

Jurek Owsiak przywiózł do Gniezna dyplomy z podziękowaniami za pomoc podczas 32. Finału!

Spotkanie mieszkańców z Jurkiem Owsiakiem przy Rondzie WOŚP trwało około pół godziny.

Mieszkańcy Gniezna robili sobie z Jurkiem Owsiakiem wspólne zdjęcia! Współzałożyciel WOŚP rozdawał autografy!

Dla szpitali w Gnieźnie Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zakupiła: aparaty EKG, aparaty USG, łóżka szpitalne, kardiomonitory, spirometry, pompy strzykawkowe, wózki inwalidzkie i inkubatory!

Za pieniądze zebrane podczas Finałów WOŚP zakupili 171 sztuk sprzętu za 1 187 051,07 zł dla 4 placówek medycznych w Gnieźnie!