fbpx
Pierwsza winda dla dzieci ze SOSW nr 2 w Gnieźnie!
Nowa winda dla dzieci ze SOSW nr 2 w Gnieźnie
Nowa winda dla dzieci ze SOSW nr 2 w Gnieźnie

We wtorek, 6 lutego, oddano do użytku społeczności szkolnej długo wyczekiwaną windę w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 2 im. Janusza Kusocińskiego w Gnieźnie! Uroczystość oddania nowej windy podopiecznym tej placówki zbiegła się z obchodami Dnia Patrona tej szkoły!

Nowa winda została zlokalizowana od strony dziedzińca szkoły. Jej budowa rozpoczęła się we wrześniu zeszłego roku, jej koszt wyniósł 909 tys. zł i został sfinansowany z budżetu Powiatu Gnieźnieńskiego. Winda prowadzi od piwnic, poprzez parter budynku, aż do pomieszczeń internatu, czyli na najwyższe piętro.

Jak podkreślił dyrektor Ośrodka Tomasz Pawłowski, latami walczyli o tę windę! Już jego poprzednicy rozpoczęli starania, ale nie udało im się zrealizować tego zadania. Dopiero teraz winda została wybudowana i bardzo ułatwi dostęp niepełnosprawnych uczniów do tej placówki oświatowej!

W Ośrodku przebywa 300 uczniów, z czego połowa dzieci ma problemy z samodzielnym poruszaniem się. Do tej pory tym dzieciom w dostaniu się do szkoły czy internatu pomagali asystenci, nauczyciele i rodzice. Natomiast dzieci na wózkach inwalidzkich były wnoszone przez personel.

Nowa winda to pierwszy krok do poprawy w samodzielnym poruszaniu się dzieci po szkole i internacie, ale nie ostatni! Potrzebne są jeszcze dwie takie windy, ponieważ szkoła jest duża i zlokalizowana w takim miejscu, że dostanie się do niej jest utrudnione dla osób z niepełnosprawnościami!

Jak przekazał dyrektor Ośrodka Tomasz Pawłowski, druga winda potrzebna jest przy patio budynku, a trzecia od głównego wejścia, od ul. Powstańców Wielkopolskich!

W uroczystości oficjalnego oddania do użytku windy udział wzięły dzieci, rodzice, społeczność szkolna i przedstawiciele Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego.

Najnowsze komentarze