fbpx
Nowe komputery dla uczniów siedmiu Szkół Podstawowych w Gnieźnie!
Od lewej: zastępca prezydenta Michał Powałowski i dyrektor Tomasz Konowalski
Od lewej: zastępca prezydenta Michał Powałowski i dyrektor Tomasz Konowalski

Do siedmiu gnieźnieńskich Szkół Podstawowych nr 1, 2, 5, 6, 7, 8 i 9 trafiło 106 komputerów o łącznej wartości prawie 240 tys. zł! Miasto Gniezno na ten cel pozyskało środki finansowe z unijnego projektu „Cyfrowa Gmina”!

We wtorek, 6 lutego, zastępca prezydenta Michał Powałowski wraz z dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Gnieźnie Tomaszem Konowalskim zaprezentowali nowy sprzęt komputerowy, z którego już korzystają uczniowie!

Doposażyliśmy siedem pracowni komputerowych w miejskich Szkołach Podstawowych numer 1, 2, 5, 6, 7, 8 i 9. W tych szkołach zostały te komputery wymienione w pracowniach komputerowych, bowiem poprzednie pracownie w tych szkołach były robione na przełomie roku 2016/2017, a więc ten sprzęt był już na tyle zużyty, że trzeba było zareagować

– poinformował zastępca prezydenta Michał Powałowski

Szkoła Podstawowa nr 1 w Gnieźnie otrzymała 16 nowych komputerów! Dyrektor tej placówki zaznaczył, że sprzęt, z którego do tej pory korzystali uczniowie, pamiętał jeszcze czasy gimnazjalistów, którzy chodzili do tej szkoły, a upłynęło już kilka lat od zlikwidowania gimnazjów.

Miasto Gniezno pozyskało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości około 2 mln zł!

W ramach projektu „ Cyfrowa Gmina” oprócz zakupu nowego sprzętu komputerowego dla Szkół Podstawowych powstała jeszcze w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie druga serwerownia i zakupiono narzędzia do e-Usług!