fbpx
Wystawa obrazów o pięknie przyrody
Anna Grygiel (po lewej) i Krystyna Klimuk
Anna Grygiel (po lewej) i Krystyna Klimuk

Dwie malarki Anna Grygiel i Krystyna Klimuk we wtorek, 5 września miały wernisaż swoich prac artystycznych w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gnieźnie.

Nowy sezon kulturalny 2023-2024 Nauczycielskie Koło Plastyczno-Literackie w Gnieźnie rozpoczęło wystawą obrazów, które przedstawiają piękno przyrody m.in. kompozycje kwiatowe, pejzaże o różnych porach roku czy portrety kobiet z kwiatami upiętymi w kapeluszach.

Na wernisażu zaproszonych gości, artystki oraz członkinie i członków Koła powitała najpierw Anna Brodnicka, prezes gnieźnieńskiego oddziału ZNP, a następnie Maria Orlikowska, przewodnicząca zarządu Sekcji Emerytów i Rencistów i Danuta Kubiś, opiekun Koła Plastyczno-Literackiego. Po powitaniach i życzeniach jak najlepszego roku twórczego głos oddano autorkom obrazów, które opowiedziały, o tym skąd biorą inspiracje, jakimi technikami malarskimi się posługują czy gdzie realizują swoją pasję malarską.

Anna Grygiel jest bibliotekarką, pasjonatką malarstwa, a swoje umiejętności artystyczne rozwija w Klubie Plastyka, który działa w Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie na zajęciach plastycznych pod okiem Kazimierza Muszyńskiego. Obrazy maluje farbami akrylowymi, początkowo na papierze do akryli, a obecnie już na płótnie w formach A-3 i A-4.

Krystyna Klimuk swoją przygodę z malowaniem rozpoczęła 15 lat temu na zajęciach w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, które prowadził Kazimierz Muszyński. Maluje pastelami suchymi, olejnymi i ołówkiem. Inspiruje ją otaczająca przyroda dlatego też uwielbia malować martwą naturę, kwiaty, pejzaże i portrety. Obecnie swoją pasję rozwija w sekcji plastycznej „Akwarelki” w MOK-u w Gnieźnie prowadzonej także przez Kazimierza Muszyńskiego.

Wystawę można podziwiać w Klubie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Gnieźnie przy ul. Jana Pawła II 5/2. Zapraszamy.