fbpx
Różowe Skrzyneczki trafią do placówek Powiatu Gnieźnieńskiego!
Różowe Skrzyneczki
Różowe Skrzyneczki

Sześćdziesiąt pięć Różowych Skrzyneczek z m.in. podpaskami i tamponami trafi do szkół, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych i placówek opiekuńczo-wychowawczych Powiatu Gnieźnieńskiego w ramach „Okresowej Rewolucji”, która ma na celu walkę z wykluczeniem menstruacyjnym!

W piątek, 5 kwietnia, w siedzibie Starostwa Powiatowego w Gnieźnie przedstawicielki placówek oświatowych i opiekuńczych odebrały Różowe Skrzyneczki, które następnie trafią m.in. do szkół i placówek opiekuńczych!

Jak poinformowała dyrektorka Wydziału Inwestycji Magdalena Bartkowska, dzięki projektowi przeciwdziałającemu wykluczeniu menstruacyjnemu uczennice będą miały łatwiejszy dostęp do środków higienicznych!

W Różowych Skrzyneczkach znajdą się podpaski, tampony oraz inne środki higieniczne. Założeniem projektu jest zasada:

weź, jeśli potrzebujesz
zostaw, jeśli masz nadmiar

Jak przekazała wicestarosta Anna Jung, według badań Kulczyk Foundation, aż 21% uczennic opuszcza lekcje z powodu braku dostępu do podpasek, a kolejne 10% nie wychodzi z domu z tego samego powodu. Wykluczenie menstruacyjne dotyka co piątą osobę w Polsce!

Koszt zakupu i wyposażenia 65 Różowych Skrzyneczek to około 7 tys. zł! Powiat Gniezno zakupi jeszcze kolejnych 35 Różowych Skrzyneczek, które trafią m.in. do gnieźnieńskiego Szpitala!

Projekt promuje otwartość i równość, eliminując tabu związane z menstruacją!

Kliknij i przejdź
na stronę
Różowe Skrzyneczki