fbpx
Wystawa Marii Chwiałkowskiej-Grygiel w Galerii Starówka w Gnieźnie!
Maria Chwiałkowska-Grygiel
Maria Chwiałkowska-Grygiel

We wtorek, 5 marca, w Galerii Starówka w Gnieźnie odbył się wernisaż wystawy obrazów Marii Chwiałkowskiej-Grygiel! Artystka upodobała sobie malarstwo olejne! Jest autorką m.in. wielu pejzaży, portretów i obrazów religijnych!

To nie pierwsza wystawa artystki! Wcześniej wystawiała już w Klubie Artystyczno-Literackim w Gnieźnie i w Klubie Nauczycielskim „Starówka” w Poznaniu!

Jak mówi Maria Chwiałkowska-Grygiel, po dłuższej przerwie znowu maluje i wystawia swoje obrazy, a najczęściej towarzyszy jej malarstwo olejne!

Obrazy na wystawie to: „Leśne jezioro”, „Tatry-widok z Koziego Wierchu”, „Stary żyd – portret”, „Tancerka”, „Głowa koni”, „Madonna”, „Brzeg morza”, „Jesienne liście”, „Księżycowy krajobraz”, „Słoneczne okno” i „Portret Mistrza Kazimierza”.

Maria Chwiałkowska-Grygielnauczycielka, działaczka społeczna, współzałożycielka Powiatowego StowarzyszeniaDOM” w Gnieźnie! Przez 18 lat współkierowała Ośrodkiem dla BezdomnychPomocna Przystań” w Gnieźnie, a obecnie prowadzi Klub Integracji! Członek Klubu Plastyka przy Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie!

Wystawa obrazów Marii Chwiałkowskiej-Grygiel trwa do 20 kwietnia w lokalu Zarządu Osiedla Stare Miasto” w Gnieźnie przy ul. Jana Pawła II 5/3 (2 piętro).

Zapraszamy!

Najnowsze komentarze