fbpx
Wystawa „Nasze Królewskie Gniezno”!
Wystawa zbiorowa w Klubie Nauczyciela w Gnieźnie
Wystawa zbiorowa w Klubie Nauczyciela w Gnieźnie

Wystawa zbiorowa pod nazwą „Nasze Królewskie Gniezno” rozpoczęła tegoroczny sezon artystyczny w Klubie Nauczyciela w Gnieźnie!

Tym razem Nauczycielskie Koło Plastyczno-Literackie w Gnieźnie zaprezentowało w swojej Galerii prace związane z architekturą sakralną i świecką. Na obrazach, rysunkach i szkicach można podziwiać gnieźnieńskie kamienice i kościoły.

Na wernisażu wystawy w poniedziałek, 5 lutego, przybyłych gości m.in. przedstawicieli Klubu Seniora na czele z przewodniczącym Henrykiem Kotem, Zespół Wokalny Retro i dyrektorkę Centrum Kultury Scena to Dziwna Lidię Łączny oraz członków Koła powitała Danuta Kubiś, która przedstawiła historię powstawania niektórych obrazów. Po niej o swoich pracach artystycznych opowiedzieli także pozostali artyści.

Na tej wystawie swoje obrazy i fotografie zaprezentowali: Halina Bartz, Dariusz Kozłowski, Danuta Kubiś, Krystyna Kwaśniewska, Anna Lis, Teresa Ryczkowska, Anna Smolenko, Stefania Smolenko i Zofia Wiśniewska.

Na wystawie znalazły się również prace uczniów z Pleneru Plastycznego w 2004 roku: Olgi Chudzyńskiej, Małgorzaty Górniak, Izabeli Pawlak i Mateusza Waichta z Gimnazjum nr 2 w Gnieźnie, Natalii Nowakowskiej i Przemysława Zaremby ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Gnieźnie oraz Anny Kasprzak ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Gnieźnie.

Podczas wernisażu odbyła się tradycyjnie Biesiada Literacka, a czytane m.in. przez Danutę Kubiś wiersze nawiązywały do tematyki wystawy!

Wystawę w Klubie Nauczyciela w Gnieźnie przy ul. Jana Pawła II 5/2 można oglądać do 24 kwietnia!