fbpx
Gnieźnieńska Kolej Wąskotorowa ma Salę wystawową!
Otwarcie sali wystawowej Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej
Otwarcie sali wystawowej Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej

Popularna atrakcja Powiatu Gnieźnieńskiego, czyli Kolej Wąskotorowa, wzbogaciła się o Salę wystawową, w której znalazły się już pierwsze pamiątki kolejnictwa!

Sala wystawowa, która znajduje się na stacji Gniezno Wąskotorowe ma być dodatkową atrakcją dla mieszkańców i turystów, którzy odwiedzą kolejkę!

W jednej z sal wystawowych znalazły się już maszyny, które kiedyś służyły do naprawy taboru.

Urzędnicy zaapelowali także do mieszkańców o przekazywanie pamiątek związanych z kolejnictwem. Kto posiada tematyczne przedmioty i chce je przekazać do sali pamiątek może to teraz zrobić!

Prace remontowe objęły m.in. instalację elektryczną w budynku Wagonowni za kwotę 50 tys. zł, generalny remont wagonu typu rumuńskiego, którego koszt wyniósł 40 tys. zł oraz wymianę instalacji elektrycznej w budynku Parowozowni za 70 tys. zł.

Istotnym elementem był także remont wagonu 3AW, który został częściowo zrealizowany w poprzedniej kadencji. Obecnie, prace naprawcze są na etapie końcowym, a ostateczne koszty oszacowano na kwotę 30 tys. zł.

Środki finansowe na remonty w wysokości 150 tys. zł pochodzą z budżetu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu!

Kolejka wąskotorowa ma kursować do stacji Jelonek w letnie weekendy!

Natomiast dwie drezyny rowerowe mają być atrakcją dla turystów na torach kolejki pomiędzy Powidzem a Przybrodzinem w okresie letnim!