fbpx
Policjanci rozbili trio okradające markety
Źródło: KPP w Gnieźnie
Źródło: KPP w Gnieźnie

Dziś Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt wobec 28-letniego mieszkańca powiatu wągrowieckiego, a kobieta i mężczyzna działający razem ze sprawcą usłyszeli zarzuty kradzieży. Grupa okradała markety w Wielkopolsce.

W piątek, 29 września Komisariat Policji w Kłecku został powiadomiony przez pracowników jednego z miejscowych marketów o kradzieży artykułów spożywczych, do której doszło poprzedniego wieczoru.

Po przyjęciu zawiadomienia policjanci zabezpieczyli monitoring przemysłowy, na podstawie którego ustalono, że kradzieży dokonały trzy osoby: dwóch mężczyzn i jedna kobieta. To mieszkańcy powiatu wągrowieckiego.

Jeszcze tego samego dnia, w wyniku dalszych czynności wykonanych przez policjantów z Kłecka i kryminalnych z Gniezna mundurowi zatrzymali dwóch sprawców, to jest 22-letniego mężczyznę i 21-letnią kobietę, których umieścili w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Ponadto ustalili, że trzeci ze sprawców 28-letni mężczyzna został tego samego dnia zatrzymany przez funkcjonariuszy ze Środy Wielkopolskiej za podobne przestępstwo, a dodatkowo był poszukiwany do odbycia zastępczej kary aresztu.

Prowadząc kolejne czynności procesowe śledczy ustalili, że 28-latek dopuścił się kradzieży rozbójniczej w wymienionym markecie w Kłecku polegającej na tym, że po dokonaniu kradzieży groził ekspedientkom pozbawieniem życia trzymaną w ręku maczetą.

Dwóch ze sprawców po przedstawieniu zarzutu kradzieży zostało zwolnionych, natomiast 28-latkowi prokurator przedstawił zarzut kradzieży rozbójniczej, która zagrożona jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Dzisiaj Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wobec podejrzanego tymczasowy trzymiesięczny areszt.

Sprawą tą nadal zajmują się śledczy z Kłecka, z uwagi na to, iż ustalono, że grupa ta w ostatnim czasie dokonała kilku podobnych przestępstw na terenie województwa Wielkopolskiego, w tym również w naszym powiecie.