fbpx
CK eSTeDe Gniezno otrzymało 255 tys. zł na dwa Projekty kulturalne!
Dyrektorka Lidia Łączny i Mikołaj Stopczyński
Dyrektorka Lidia Łączny i Mikołaj Stopczyński

Centrum Kultury Scena to Dziwna w Gnieźnie otrzymało z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie w kwocie ponad 250 tys. zł na realizację dwóch Projektów!

W czwartek, 4 kwietnia, na briefingu prasowym w CK eSTeDe w Gnieźnie o projektach, które będą realizowane w tym roku, powiedzieli dyrektorka Lidia Łączny i Mikołaj Stopczyński!

Dyrektorka Lidia Łączny przekazała, że Centrum Kultury Scena to Dziwna w Gnieźnie otrzymało 30 tys. zł z programu „Edukacja Kulturalna” na zadanie „Korowód Wyobraźni, czyli artystyczna integracja gnieźnieńskiej społeczności” i 225 tys. zł z programu „Infrastruktura Domów Kultury” na zadanie „Scena to różnorodna. Modernizacja sal prób i sali widowiskowej w CK eSTeDe szansą dla kultury Powiatu Gnieźnieńskiego”!

Dyrektorka Lidia Łączny poinformowała, że w ramach zadania Korowód Wyobraźni zostanie zorganizowany m.in. korowód z gnieźnieńskiego Rynku do CK eSTeDe, piknik, warsztaty, wystawa i koncert!

Dwunasta edycja Festiwalu Wyobraźni w CK eSTeDe odbywać się będzie od 23 do 26 maja! Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny!

Mikołaj Stopczyński natomiast przekazał, że w ramach programu „Infrastruktura Domów Kultury” zostaną m.in. zmodernizowane sale prób i sala widowiskowa pod kątem nagłośnienia oraz zostanie zakupiony sprzęt muzyczny! Realizacja tego projektu ma zakończyć się w drugiej połowie tego roku!

Łącznie na dwa projekty Centrum Kultury Scena to Dziwna w Gnieźnie otrzymało z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego 255 tys. zł!