fbpx
Gniezno Maraton i odpowiedzi Zarządców dróg!
Przewodniczący Komisji Stanisław Dolaciński
Przewodniczący Komisji Stanisław Dolaciński

W piątek, 1 marca, w Gnieźnieńskim Klubie Seniora radni miejscy na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej i Sportu powrócili do sprawy odwołanego 25 stycznia 2024 roku Gniezno Maraton!

Przypomnijmy, że dzień po odwołaniu Gniezno Maraton przez Organizatora, radni miejscy w piątek, 26 stycznia, na posiedzeniu Komisji Kultury Fizycznej i Sportu postanowili, że skierują w tej sprawie zapytania do Zarządców dróg!

Obecni wówczas na posiedzeniu Komisji przedstawiciele zarządców dróg, czyli Powiatowego Zarządu Dróg w Gnieźnie i Miasta Gniezna, przekazali na miejscu, że ich decyzje co do zajęcia pasa drogowego pozytywne!

Pisma z zapytaniem zostały skierowane do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu oraz do Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, w celu poznania ich decyzji w sprawie zajęcia pasa drogowego przez Organizatora Gniezno Maraton.

Kliknij i przeczytaj
„Radni chcą wiedzieć,
przez kogo nie odbędzie się Gniezno Maraton!”
na Gniezno.NEWS

W lutym radni otrzymali odpowiedzi w tej sprawie od pozostałych dwóch zarządców dróg! Na marcowym posiedzeniu Komisji przedstawił je przewodniczący Stanisław Dolaciński!

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu wyjaśniła, że po rozpatrzeniu projekt został zaopiniowany pismem P/PO.Z-2.4081.47.2024.gs z dnia 19 lutego 2024 r.

Natomiast z pisma skierowanego do radnych przez Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu wynika, że nie otrzymali od Organizatora całości wymaganych ustawowo dokumentów związanych z impreząGniezno Maraton”! Nie wpłynęło do nich również zawiadomienie o odwołaniu przedmiotowej imprezy od Organizatora!

W odpowiedzi na pismo radnych, Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu przedstawił chronologię związaną z ich działaniami w sprawie Gniezno Maraton.

Najnowsze komentarze