fbpx
We wtorek spotkanie z podróżniczką Katarzyną Augustyn
Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna
Źródło: Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna

Czytelnia Biblioteki Głównej przy ul. Mieszka I 16 w Gnieźnie zaprasza we wtorek, 7 listopada, o godz. 18.00 na spotkanie z cyklu „Włącz ciekawość” w podróży. Tym razem będzie to prelekcja Katarzyny Augustyn pt. „Kirgistan – w cieniu niebiańskich gór”. Wstęp wolny.

Wyobraź sobie zagubioną w górach dolinę, tysiące kilometrów od miejsc, o których kiedykolwiek słyszałeś. Do tego dodaj stada dzikich koni, krystalicznie czyste strumyki i turkusowe jeziora. Gdy spojrzysz w niebo, zauważysz orły polujące na świstaki, a w oddali Twój wzrok przykuje wielka ośnieżona góra wyznaczająca granicę z sąsiednimi Chinami.

Witaj w Kirgistanie, małej postradzieckiej republice w centralnej Azji, gdzie góry dotykają nieba, a nomadyczna kultura pozostaje wciąż żywa. Gdy w naszych głowach zrodził się pomysł wyprawy do Kirgistanu, nie mieliśmy pojęcia, że jakiekolwiek planowanie nie ma tu najmniejszego sensu, a najlepszy scenariusz napisze dla nas życie.

O podróży do Kirgistanu opowie Kasia Augustyn – podróżniczka z zamiłowania w chwili wolnej od pracy na etacie, miłośniczka dalekiej północy i byłych republik radzieckich, autorka bloga o rodzinnym podróżowaniuA Kind of Adventure.

W trójkę, z mężem i synem, lubi przemierzać świat po swojemu czyli aktywnie i z plecakiem.

Unika leżenia plackiem na plaży, luksusowych hoteli i utartych turystycznych szlaków, a w podróży szuka piękna natury, autentyczności i ciekawych spotkań z drugim człowiekiem.

Pasjonatka gór oraz wędrówek długodystansowych.

Organizatorzy spotkania:

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna
Stowarzyszenie Twórcze Horyzonty

Zapraszamy!