fbpx
Ruszają zapisy do pierwszej edycji Gniezno Maraton
Od lewej Leszek Hęś, Adam Głogowski, Patryk Bogucki, Milena Bogucka, Patrycja Bruch
Od lewej Leszek Hęś, Adam Głogowski, Patryk Bogucki, Milena Bogucka, Patrycja Bruch

Na konferencji prasowej w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Mieczysława Łopatki w Gnieźnie organizator pierwszej edycji Gniezno Maraton Patryk Bogucki poinformował, że bieg odbędzie się 10 marca 2024 roku, a na starcie spodziewają się około 5 tysięcy biegaczy.

Jak przekazał organizator biegu rywalizacja podczas Gniezno Maraton odbędzie się na trzech dystansach:

Maraton (42,195 km) – pakiet startowy od 180 zł1000 osób – start o godz. 9.00

Półmaraton (21,0975 km) – pakiet startowy od 120 zł3000 osób – start o godz. 9.30

Bieg na 5 km – pakiet startowy od 70 zł3000 osób – start o godz. 12.00

Bieg dla dzieci i młodzieży – pakiet startowy 40 zł 1000 osób – start o godz. 13.15 – biegi odbędą się na ul. Składowej.

Jak podkreślają organizatorzy Maraton to pełna dawka wyzwań i endorfin, Półmaraton to idealny wybór dla tych, którzy chcą poczuć smak długiego biegu, Bieg na 5 kilometrów to doskonała okazja dla początkujących biegaczy i tych, którzy cenią sobie szybkie tempo, a biegi dla dzieci i młodzieży to zachęta dla najmłodszych do aktywnego stylu życia i uczestnictwa w wyjątkowym wydarzeniu.

Jestem zachwycony możliwością zorganizowania Gniezno Maraton, który jest nie tylko wyzwaniem sportowym, ale także sposobem na promocję naszego pięknego miasta. To wyjątkowa okazja, aby połączyć pasję do biegania z historią i kulturą Gniezna. Przygotowane przez nas trasy, o których informacje będziemy publikować na bieżąco w naszych kanałach komunikacyjnych, gwarantują świetne warunki dla wszystkich uczestników, dlatego już teraz mogę zapewnić, że będziemy świadkami wielu życiówek

– przekazał Patryk Bogucki

Patryk Bogucki jest maratończykiem i brał udział m.in. w Boston Marathon, dwa razy w Berlin Marathon, a w najbliższą niedzielę pobiegnie w New York City Marathon.

Start i meta biegu ma znajdować się na ul. Witkowskiej przy Galerii Piastova. Trasa Maratonu przez pierwsze 3,5 km odbywać się będzie ul. Witkowską, powrót na nowym rondzie przy Lesie Jelonek, kilometr biegacze cofną się do ul. Leśnej, a następnie pobiegną przez wsie Gminy Gniezno: Szczytniki Duchowne, Wierzbiczany, Lubochnię do Kędzierzyna i z powrotem do Gniezna. Do końca listopada organizatorzy mają dostać już atest trasy.

Zapisy do Gniezno Maraton startują 3 listopada o godz. 12.00 na portalu Datasport.pl.

Nie przegap okazji, by być częścią historii Gniezna i przeżyć wyjątkowe chwile podczas pierwszej edycji Gniezno Maraton. Zapraszamy do udziału i do wspólnego biegania w Pierwszej Stolicy Polski

– zaprasza Patryk Bogucki

W konferencji prasowej udział wzięli:

organizator biegu Patryk Bogucki

dyrektor finansowy Milena Bogucka

dietetyk i biegaczka Patrycja Bruch

mistrz Polski w półmaratonie Adam Głogowski

dyrektor biegów dziecięcych Leszek Hęś

Najnowsze informacje dotyczące biegu można znaleźć na Facebooku Gniezno Maraton.