fbpx
Gmina Gniezno zaprasza na „Wieczornicę Patriotyczną”

Wójt Gminy Gniezno zaprasza mieszkańców i gości w piątek, 10 listopada, o godz. 17.30 na „Wieczornicę Patriotyczną”, która upamiętni 105. rocznicę odzyskania niepodległości.

Na wydarzenie patriotyczne w Gminie Gniezno zaprasza wójt Maria Suplicka wraz z Gminną Biblioteką Publiczną w Zdziechowie i Szkołą Podstawową w Szczytnikach Duchownych.

Jak poinformowała dyrektorka biblioteki Lidia Pietrzak całe wydarzenie rozpocznie się defiladą konną z parku w Szczytnikach Duchownych do szkoły podstawowej, a w przemarszu wezmą udział mieszkańcy gminy Gniezno i zaproszeni goście. Defiladę poprowadzi „Ranczo Ganina” Dobrzyńscy.

Po dotarciu na miejsce uroczystości zostanie odśpiewana Rota, a następnie odbędzie się pokaz grupy rekonstrukcyjnej GRH Powstaniec Zdziechowa.

Następnie w budynku szkoły, na hali zostanie odśpiewany hymn, a oficjalnego otwarcia uroczystości dokona wójt Maria Suplicka. Po otwarciu rozpocznie się część artystyczna, w której wezmą udział dzieci z przedszkola w Zdziechowie, uczniowie wszystkich szkół gminnych oraz seniorzy z gminnych Klubów Seniora.

Jak dodaje wójt Maria Suplicka wydarzenie ma na celu upamiętnienie wydarzeń z 1918 roku odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na zakończenie obchodów odbędzie się koncert solistów z Opery Novej w Bydgoszczy Karoliny Jopek (mezzosopran), Doroty Kuczyńskiej (fortepian) i Michała Jopka (tenor), którzy pięknymi pieśniami przeniosą publiczność w czasy walki o wolność naszego narodu.

Wszyscy goście będą mieli także możliwość aktywnego udziału w koncercie.

Uroczystość podsumuje drobny poczęstunek przygotowany przez Koła Gospodyń Wiejskich z Gminy Gniezno.

Biblioteka otrzymała dofinansowanie do organizowanej wieczornicy w ramach programu dotacyjnego „Niepodległa” w wysokości 10 tys. zł.