fbpx
Za rozbój na ekspedientkach trafił do aresztu
Źródło: KPP w Gnieźnie
Źródło: KPP w Gnieźnie

Na trzy miesiące do aresztu trafił 31-latek z Poznania, który w sobotę 30 września zaatakował ekspedientki w jednym ze sklepów na terenie Gniezna i próbował ukraść alkohol. Prokurator przedstawił zatrzymanemu zarzut rozboju. Teraz grozi mu do 12 lat więzienia.

Gdy tylko do gnieźnieńskich policjantów dotarła informacja o rozboju dokonanym na ekspedientkach, dyżurny natychmiast skierował na miejsce najbliższy patrol. 

Z relacji pokrzywdzonych wynikało, że do sklepu spożywczego mieszczącego się w centrum Gniezna około godz. 19.00 wszedł nietrzeźwy mężczyzna, który zaczął popychać i szarpać ekspedientki, po czym zabrał z półki sklepowej  dwie butelki z alkoholem i nie płacąc za towar skierował się w stronę drzwi zamierzając opuścić lokal. Kobiety nie dały za wygraną i zadzwoniły na policję. 

Stróże prawa zatrzymali agresywnego 31-letniego mieszkańca Poznania, nim ten zdążył wyjść ze sklepu. Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych. Prokurator przedstawił 31-latkowi zarzut rozboju.

W dniu 1 października Sąd Rejonowy w Gnieźnie przychylił się wniosku śledczych i zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Za rozbój grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.